101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejne opóźnienie. Ulica wciąż w budowie. Będą kary [WIDEO]

Data publikacji: 12.07.2018 14:37
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.07.2018 Kielce. Ulica Pileckiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ulica Pileckiego w Kielcach nie zostanie oddana do użytku na czas. Nowa droga miała być przejezdna w piątek, ale wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie. Niewykluczone także, że firma Skanska za opóźnienia zapłaci kary umowne.

- Jest też dobra informacja, jutro po południu, bez utrudnień będzie można przejechać przebudowanym Rondem Czwartaków - zapowiada Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. - Nie wiemy jeszcze, czy jutro, albo w weekend udostępniony będzie główny ciąg ulicy Pileckiego. Czeka nas jeszcze kontrola nadzoru budowalnego, ponieważ jest to droga w nowym śladzie zatem musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Jesteśmy w stałym kontakcie z inspektorami i gromadzimy niezbędne dokumenty - powiedział rzecznik drogowców.

Jarosław Skrzydło dodaje, że wykonawca będzie musiał zapłacić kary umowne, ponieważ inwestycja nie będzie w pełni gotowa na czas.

- Nie jest skończona ulica Łukowa, dlatego termin kontraktowy nie zostanie dotrzymany - wyjaśnia.

Jak informowaliśmy, pierwotnie budowa ulicy Pileckiego miała się zakończyć 31 maja. Jednak firma Skanska skierowała do MZD pismo, w którym prosiła o przesunięcie terminu zakończenia prac o 43 dni, czyli do 13 lipca. Wykonawca wskazywał na kilka utrudnień jakie napotkał przy budowie, wśród nich np. nieprzewidziane wcześniej problemy z instalacjami energetycznymi, oraz konieczność przebudowy tych sieci. Poza tym wykonawca nie miał pełnego dostępu do całości terenu budowy, ponieważ w miejscu gdzie miała zostać poprowadzona północna jezdnia, znajdował się budynek, którego właściciel opuścił nieruchomość dopiero, gdy MZD wystąpił z tytułem egzekucyjnym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution