101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Podglądając uczyli się zawodu w Wielkiej Brytanii

Data publikacji: 12.07.2018 14:43
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podsumowanie praktyk zawodowych kieleckich uczniów w Wielkiej Brytanii zorganizowanych przez świętokrzyską komendę Ochotniczych Hufców Pracy
Kielce. 12.07.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Grupa uczniów kieleckich szkół wzięła udział w praktykach zawodowych w Wielkiej Brytanii zorganizowanych przez świętokrzyską komendę Ochotniczych Hufców Pracy. Podczas dwutygodniowego pobytu uczestnicy przyglądali się pracy miejscowych kucharzy i cukierników. W warsztatach, organizowanych w ramach programu Erasmus+, uczestniczyła między innymi Natalia Latała.

- Pracowałam od 6 do 8 godzin dziennie w kuchni hinduskiej. Tam przygotowywałam między innymi kulki na słodko, wykonane z mleka w proszku i kaszy - powiedziała Natalia Latała.

Inna uczestniczka, Marta Porzycka jest zachwycona brytyjską kulturą.

- Doświadczenie, które tam zdobyłam przyda mi się w pracy. Taki wyjazd to dla mnie ogromna szansa, ponieważ mogłam poduczyć się zawodu - powiedziała.

Kielce. 12.07.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

W warsztatach wzięły udział osoby z Ochotniczego Hufca Pracy w Kielcach. Jacek Sabat, komendant organizacji informuje, że oprócz praktyk uczniowie zwiedzali także ciekawe miejsca m.in. Muzeum The Beatles Story w Liverpoolu. Lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że ten projekt utwierdza go w przekonaniu, że działalność Ochotniczych Hufców Pracy ma sens.

- OHP jest instytucją państwową, dlatego cieszę się, że młodzież korzysta z tego co daje im państwo - powiedział parlamentarzysta.

W tym roku w zagranicznych warsztatach uczestniczyła także młodzież ze Starachowic i Jędrzejowa.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution