101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Solidarność apeluje w sprawie Mesko

Data publikacji: 12.07.2018 16:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Solidarność” z zakładów zbrojeniowych Mesko zaprzecza - nieprawdziwym ich zdaniem - informacjom medialnym o kłopotach w działalności spółki. Apeluje także do „najwyższych władz państwowych (…) o powołanie stabilnego i kompetentnego zarządu. Stanowisko w sprawie aktualnej sytuacji w spółce wydała zakładowa komisja „Solidarność”.

Przypomnijmy. W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje mówiące o trudnościach przy realizacji największego z kontraktów Mesko - produkcji rakiet przeciwlotniczych „Piorun”. Zamówienie jest realizowane dla Polskiej Armii. Z audytu, na który powołują się dziennikarze, wynika, że broń jest wadliwa, a podczas testów dochodzi do nieoczekiwanych wybuchów.

Tymczasem w opinii zakładowej Solidarności testy poligonowe są jednym z elementów przygotowania inwestycji. Dopóki nie zostaną zakończone produkt nie ma prawa być dostarczony do produkcji.

W wydanym dzisiaj oświadczeniu związkowcy zarzucają także, że audyt był wykonany na zamówienie i pod określoną tezę przez byłego szefa spółki Mariusza Kolankowskiego.

„Zbieżność czasowa owych enuncjacji prasowych z końcowym okresem „zarządzania” przez byłego prezesa  Kolankowskiego i po jego odwołaniu nasuwa jednoznaczne  skojarzenia z zaplanowaną akcją. Okoliczność ta oraz straty finansowe, jakie poniósł zakład w okresie owego „zarządzania” oraz wielomiesięczny wakat na stanowisku Prezesa Zarządu Mesko  powodują  oczywistą destabilizację naszej firmy” - czytamy w dokumencie.

Zdaniem związkowców zamieszanie medialne może prowadzić do umniejszenia wiarygodności i osłabienia pozycji zakładów. W ich opinii w konsekwencji może to rodzić niebezpieczeństwo redukcji produkcji wyprowadzenia jej części na zewnątrz i obniżenia zatrudnienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution