101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

UJK unieważnia przetarg. Rozbudowa się opóźni

Data publikacji: 12.07.2018 17:55
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Wizualizacja Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK
Kielce. 11.01.2018 / Fot. Monopi Studio

Opóźni się rozbudowa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. UJK ma w planach między innymi dobudowanie kondygnacji do budynku przy alei IX Wieków Kielc, ale jak na razie wszystkie oferty firm budowlanych okazały się zbyt drogie.

Profesor Jacek Semaniak, rektor kieleckiej uczelni, tłumaczy, że uniwersytet dotknęło to, co sprawia kłopoty wszystkim inwestorom, czyli nagły wzrost cen na rynku budowlanym. Stąd pierwszego przetargu nie udało się rozstrzygnąć.

- Wpłynęły dwie oferty o kilka milionów przewyższające kwotę, na którą byliśmy przygotowani. W związku z tym unieważniliśmy postępowanie przetargowe. Przygotowujemy zmiany w dokumentacji i planujemy ponownie ogłosić przetarg - zapowiada rektor UJK.

Oferty, które wpłynęły opiewały na ponad 28 milionów złotych. Co prawda UJK planuje wydać na rozbudowę wydziału 40 milionów złotych, ale za te pieniądze uczelnia chce też wyposażyć jednostkę.

W rozbudowanym gmachu powstaną laboratoria badawczo-dydaktyczne. Uczelnia uruchomi laboratorium do badań poświęconych między innymi onkologii i radiologii. Powstanie też laboratorium posturologii, gdzie będą robione badania zaburzeń postawy ciała.

Profesor Jacek Semaniak jest pewien, że inwestycja dojdzie do skutku.

- Spróbujemy wysondować rynek i sprawdzić czy uda nam się pozyskać wykonawcę, który wykona inwestycję w kwocie, którą dysponujemy. Przypominam, że chodzi o obiekt o powierzchni około 4 tysięcy metrów kwadratowych - tłumaczy rektor.

UJK planuje również wyposażenie centrum symulacji medycznych dla pielęgniarek i położnych. Pieniądze na ten cel, ponad 4 miliony złotych, przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution