101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koncertowe lato z Radiem Kielce - wystąpiła Edyta Strzycka

Data publikacji: 13.07.2018 09:53 / Data aktualizacji: 14.07.2018 20:27
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Koncertowe lato z Radiem Kielce. Koncert Edyty Strzyckiej w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach . Na zdjęciu Edyta Strzycka

Koncertowe lato z Radiem Kielce. Koncert Edyty Strzyckiej w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach . Na zdjęciu: Edyta Strzycka
Kielce. 14.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Edyta Strzycka wystąpiła w Parku Miejskim w Kielcach. Był to drugi z cyklu koncertów zatytułowanych „Koncertowe lato z Radiem Kielce”. Pochodząca z Kielc wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów zaśpiewała utwory ze swojej debiutanckiej płyty z 2012 roku oraz zupełnie nowe piosenki, między innymi „Nowy horyzont”, które złożą się na jej kolejny album.

Jak powiedziała artystka ta nowa płyta będzie mieć swoją premierę w Kielcach. Na album złoży się dwanaście autorskich piosenek, które nagrane będą w różnej muzycznej stylistyce. Wokalistka wierzy, że w przyszłym roku również będą odbywać się takie plenerowe koncerty organizowane przez Radio Kielce.

Edyta Strzycka to magister sztuki o specjalności dyrygentura chóralna, a  także absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu i klarnetu. Styl muzyczny, który tworzy sama nazywa Edipopem.

Koncertowe lato z Radiem Kielce. Koncert Edyty Strzyckiej w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w KielcachKielce. 14.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Występ bardzo podobał się mieszkańcom, którzy już po jego zakończeniu życzyli wokalistce wielu sukcesów. Dzisiaj również rozdawaliśmy koralki z literami, z których na zakończenie wszystkich koncertów będzie można ułożyć napis: "Moja Polska".

Za tydzień, 21 lipca, w kieleckim Parku Miejskim wystąpi raper Michał Sobolewski, czyli Sobota. W kolejne soboty wakacji zagrają zespół Folya, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, JWPBC, Mafia i Sitek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution