101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dla kogo Świętokrzyska Nagroda Kultury? Można składać wnioski

Data publikacji: 17.07.2018 14:19
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Święty Krzyż. Klasztor.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do 1 września można składać wnioski o wyróżnienie Świętokrzyską Nagrodą Kultury, przyznawaną m.in. za szczególne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej. Wyróżnienie przyznawane jest raz w roku i ma honorować osoby, stowarzyszenia i zespoły, a także instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla kultury i dziedzictwa narodowego.

Świętokrzyska Nagroda Kultury składa się z dwóch kategorii. I stopień dotyczy szczególnych osiągnięć wykraczających poza region, natomiast II stopień wręczany jest za osiągnięcia mające istotne znaczenie dla kultury lokalnej. Oprócz tego przyznawane są także wyróżnienia honorowe w postaci statuetek.

Wnioski mogą składać instytucje kultury, szkoły i uczelnie, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia zawodowe, twórcze i kulturalne, a także fundacje. W gronie laureatów nagrodzonych w ubiegłych latach znalazła się m. in. aktorka Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach Magda Grąziowska, a także Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, Klasztor Święty Krzyż oraz Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo.

Wnioski można zgłaszać do pierwszego września w Urzędzie Marszałkowskim. Wręczenie nagród odbędzie się w październiku podczas inauguracji roku kulturalnego i sezonu artystycznego w regionie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution