101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Na inaugurację mecz w Opolu. Kilka ważnych zmian w rozgrywkach

Data publikacji: 17.07.2018 20:28
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

W minionym sezonie PGE Vive Kielce po raz piętnasty zdobyło tytuł mistrza Polski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wyjazdowym meczem z Gwardią Opole nowy sezon PGNiG Superligi zainaugurują w pierwszy weekend września, piłkarze ręczni PGE Vive Kielce. W rozgrywkach, w których weźmie udział czternaście zespołów, wprowadzono kilka ważnych zmian i uproszczono zasady punktacji.

W październiku, w 8. kolejce sezonu, podopieczni Talanta Dujszebajewa zmierzą się na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock. Rewanż w Hali Legionów rozegrany zostanie w marcu. Będzie to jedno ze spotkań 21. kolejki. Krajowe rozgrywki zakończą się w niedzielę 26 maja 2019 roku, tydzień przed Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii.

W sezonie 2018/2019 nie będzie już podziału na grupy, który został wprowadzony dwa lata temu wraz z powstaniem ligi zawodowej. W rundzie zasadniczej drużyny zagrają systemem "każdy z każdym" – „mecz i rewanż”. W dalszym ciągu spotkania będą musiały zakończyć się zwycięstwem jednego z zespołów. Jeżeli jednak w podstawowym czasie konfrontacja nie zostanie rozstrzygnięta, zarządzone zostaną rzuty karne. Bramki w nich zdobyte, nie będą wliczane do wyniku końcowego i uwzględniane w kryteriach ustalania klasyfikacji drużyn w trakcie rozgrywek i po ich zakończeniu. Nie będzie meczów o Dziką Kartę i punktów bonusowych.

W rundzie zasadniczej rozegrane zostaną 182 mecze. Po jej zakończeniu, pierwsze osiem zespołów znajdzie się w grupie mistrzowskiej, a te z miejsc 9 – 14 w spadkowej. W lidze rywalizować będzie czternaście drużyn. Z poprzedniego sezonu zabraknie Mebli Wójcik Elbląg i KPR Legionowo, które nie spełniły wymogów licencyjnych.

DRUŻYNY UCZESTNICZĄCE W ROZGRYWKACH PGNIG SUPERLIGI W SEZONIE 2018/2019: PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty-Puławy, Gwardia Opole, NMC Górnik Zabrze, KS SPR Chrobry Głogów, Energa MKS Kalisz, Wybrzeże Gdańsk, MMTS Kwidzyn, MKS Zagłębie Lubin, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, SPR Stal Mielec, Sandra Spa Pogoń Szczecin, Spójnia Gdynia

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution