101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co z matką noworodka znalezionego na cmentarzu? Jest rozstrzygnięcie prokuratury

Data publikacji: 18.07.2018 16:55 / Data aktualizacji: 18.07.2018 16:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ożarów. Cmentarz żydowski. Miejsce w którym znaleziono noworodka znajduje się ok. 100 metrów od wejścia na cmentarz

Ożarów. Cmentarz żydowski. Miejsce, w którym znaleziono noworodka znajduje się ok. 100 metrów od wejścia na cmentarz
Ożarów. 26.10.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Prokuratura Rejonowa w Opatowie umorzyła postępowanie w sprawie śmierci noworodka, którego ciało znaleziono w październiku na Cmentarzu Żydowskim w Ożarowie.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że podczas śledztwa zebrano obszerny materiał dowodowy, m.in. opinie biegłych medycyny sądowej i psychiatrii. Na tej podstawie prokurator umorzył śledztwo przeciwko matce dziecka, Ewie T., podejrzanej o zabójstwo noworodka pod wpływem szoku poporodowego.

- Według opinii biegłych noworodek urodził się martwy, a zatem nie mogło dojść do wypełnienia znamion tego przestępstwa - tłumaczy Daniel Prokopowicz.

Śledczy umorzyli także postępowanie przeciwko drugiej podejrzanej Katarzynie P., której zarzucono znieważenie zwłok dziecka. Powodem była całkowita niepoczytalność w chwili popełniania zarzucanego jej czynu. To postanowienie jest prawomocne.

Prokurator umorzył także drugi wątek dotyczący Ewy T. Kobieta również była podejrzana o znieważenie zwłok dziecka. - Biegli psychiatrzy stwierdzili jednak całkowitą niepoczytalność w chwili popełniania zarzucanego jej czynu - tłumaczy Daniel Prokopowicz.  Postanowienie to nie jest jeszcze prawomocne.

Biegli psychiatrzy nie stwierdzili też, by w przypadku obu kobiet  – w związku ze stwierdzoną niepoczytalnością – zachodziły przesłanki do stosowania środków zabezpieczających.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution