101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Saperzy, obrona terytorialna, policja i Radio Kielce. Stacja: wakacje w Ostrowcu Świętokrzyskim

Data publikacji: 19.07.2018 15:33
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Stacja: wakacje w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowiec Świętokrzyski. 19.07.2018 / Fot. Grzegorz Jamka / Radio Kielce

Stacja Wakacje zawitała dziś do Ostrowca Świętokrzyskiego. Wakacyjna ekipa Radia Kielce wspólnie z żołnierzami z kieleckiej Bukówki, terytorialsami i ostrowiecką policją spotkała się z mieszkańcami na Rynku.

Mundurowi zaprezentowali nowoczesny sprzęt wojskowy oraz żołnierskie wyposażenie. 10. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej przekonywała młodych mieszkańców Ostrowca do wstąpienia w ich szeregi. Pokazywali swoje wyposażenie, m.in. karabiny, hełm z goglami noktowizyjnymi. Pojawili się także saperzy. Największe zainteresowanie wzbudziły pojazdy używane do przewożenia niebezpiecznych przedmiotów.

Jak poinformował starszy kapral Sebastian Tosnowiec, fani motoryzacji pytali głównie o techniczne parametry wozów. Z kolei dzieci chętnie wsiadały za kierownicę saperskich pojazdów. Saperzy podczas akcji Radia Kielce przypominali mieszkańcom o tym, że znalezione wojenne niewybuchy należy zgłosić saperom i absolutnie nie składować ich na swojej posesji. Sprzętem wojskowym interesowali się też dorośli mężczyźni, którzy wspominali swoją wojskową służbę. Zwracali uwagę na nowoczesny sprzęt, jakim dysponują teraz służby.

Kolejna „Stacja: Wakacje” Radia Kielce już w następny czwartek. Tym razem nasza ekipa pojawi się na rynku w Kazimierzy Wielkiej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution