101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ten sprzęt może uratować życie. Defibrylatory trafiły do strażaków-ochotników

Data publikacji: 19.07.2018 18:55
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.07.2018 Kielce. Przekazanie defibrylatorów Ochotniczym Strażom Pożarnym powiatu kieleckiego przez starostwo powiatowe

19.07.2018 Kielce. Przekazanie defibrylatorów Ochotniczym Strażom Pożarnym powiatu kieleckiego przez starostwo powiatowe
Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Dwadzieścia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kieleckiego otrzymało nowoczesne defibrylatory. Sprzęt pomoże druhom-ochotnikom pomagać poszkodowanym, np. podczas zdarzeń drogowych.

Defibrylator trafił m. in. do OSP Masłów. Prezes ochotników Piotr Zegadło uważa, że takie urządzenie powinno być standardem w każdej jednostce. - Często jesteśmy pierwsi na miejscu wypadku. Dodatkowo zabezpieczamy imprezy plenerowe, gdzie też ktoś może zasłabnąć. Defibrylator jest wtedy potrzebny – powiedział Piotr Zegadło.

Wójt Masłowa Tomasz Lato uważa, że OSP stanowią bardzo ważną grupę odpowiadającą za bezpieczeństwo w gminach województwa świętokrzyskiego. Z dala od miasta to zwykle ochotnicy najszybciej reagują na różne losowe zdarzenia. Dlatego niezwykle istotne jest, aby inwestować w ich rozwój. - Zapewni nam to odpowiednią reakcję w trakcie krytycznych wydarzeń. Strażak kojarzy się mieszkańcom naszej gminy przede wszystkim z kimś, kto zawsze jest gotowy nieść pomoc – dodaje Tomasz Lato.

Defibrylatory zostały kupione z budżetu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Starosta Michał Godowski informuje, że część z 20 zakupionych urządzeń została przekazana już w lutym. Otrzymały je OSP Bodzentyn, Sędziejowice, Makoszyn, Rykoszyn i Chańcza. Zakup całego sprzętu kosztował około 120 tys. złotych. Dzięki tej akcji, prawie 30 jednostek OSP z powiatu kieleckiego będzie wyposażonych w defibrylatory.

W powiecie działa łącznie ponad 110 jednostek OSP.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution