101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Plan dla wsi” wesprze rolników

Data publikacji: 20.07.2018 06:22
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marek Kwitek, poseł PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- „Plan dla wsi” to ogromna szansa dla polskiego rolnictwa - ocenia poseł Marek Kwitek z sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Polityk Prawa i Sprawiedliwości uważa, że pomysł powołania holdingu spożywczego utworzonego z niektórych spółek skarbu państwa i rynków hurtowych wesprze i będzie stymulować rynek.

W ramach „Planu dla wsi” jesienią ma być wdrożona ustawa rozszerzająca sprzedaż bezpośrednią.

- Dzięki nowym przepisom rolnicy będą mogli sprzedawać wytworzone w swoich gospodarstwach produkty do większej niż dotychczas liczby podmiotów, np. restauracji i sklepów - dodaje parlamentarzysta.

Rządowy „Plan dla wsi” opiera się na trzech filarach: ochrony, wsparcia i rozwoju. Ochrona producentów żywności dotyczy klęsk żywiołowych, takich, jak np. susza. Wsparcie odnosi się do   nadprodukcji żywności, a rozwój wsi ma opierać się o nowoczesny sprzęt. Premier zapowiedział, że „Plan dla wsi” dedykowany jest zarówno małym jak i wielkim gospodarstwom rolnym. Resort rolnictwa zapowiada również, że od października wypłacane będą zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich za przyszły 2019 rok.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution