101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Prezes Korony: celem jest pierwsza ósemka ekstraklasy [WIDEO]

Data publikacji: 20.07.2018 08:29 / Data aktualizacji: 20.07.2018 09:46
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Zając, prezes klubu Korona Kielce
20.07.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Niedzielnym wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze nowy sezon LOTTO Ekstraklasy zainaugurują piłkarze Korony. O kadrowych zmianach, możliwych transferach i celach "żółto-czerwonych" rozmawialiśmy z prezesem kieleckiego klubu Krzysztofem Zającem.

- Naszym celem jest zajęcie miejsca w pierwszej ósemce ekstraklasy. Chcemy spokojnie grać i dać szanse wielu młodym zawodnikom, którzy stanowią część drużyny - powiedział na antenie Radia Kielce prezes Korony Kielce Krzysztof Zając. 

Piłkarze zainaugurują sezon niedzielnym meczem z Górnikiem Zabrze. Jak dodał prezes klubu, potencjał drużyny jest zbliżony do ubiegłorocznego, ale Korona będzie zupełnie inaczej traktowana przez rywali.

- Jesteśmy oceniani jako solidna drużyna i każdy przeciwnik będzie nas traktował bardzo poważnie dlatego ten sezon będzie trudniejszy - uważa Krzysztof Zając.

Prezes zapowiedział wzmocnienia drużyny. Do końca sierpnia klub kupi 3-4 zawodników. Negocjacje trwają od kilku tygodni. Wczoraj późnym wieczorem podpisano umowę z Felicio Brownem, który przeszedł z rozwiązanej rosyjskiej drużyny Amkar Perm. Jeżeli prowadzone negocjacje zakończą się sukcesem to do podstawowego składu dołączy jeszcze 3- 4 doświadczonych piłkarzy, którzy będą stanowić o sile drużyny.

Na razie Korona znacznie odmłodziła skład. W grupie podstawowych zawodników jest kilku nastolatków, którzy potrzebują czasu, aby się sportowo rozwinąć i nabrać doświadczenia.

Prezes zapowiada, że styl gry się nie zmieni. Ma nadzieję, że tak jak w rundzie jesiennej ubiegłego roku Korona będzie kojarzona z grą ładną i ofensywną.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution