101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jest praca dla młodych. Oferty są różnorodne

Data publikacji: 20.07.2018 12:05
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Zuzanna Lech
Komentarze

25.04.2018 Kielce. Targi pracy w hali Targów Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie pół tysiąca ofert sezonowej pracy czeka na chętnych w świętokrzyskiej komendzie Ochotniczych Hufców Pracy. Młodzi ludzie mogą zatrudnić się na wakacje, m.in., jako kelnerzy, bariści, sprzedawcy lub wychowawcy kolonijni.

Jacek Sabat, Wojewódzki Komendant Świętokrzyskiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach, wyjaśnia, że praca jest dostępna dla ludzi od 16. do 25. roku życia. Zaznacza przy tym, że osoby niepełnoletnie mogą rozpocząć pod pewnymi warunkami. Są one określone w Kodeksie Pracy. Najmłodsi pracownicy mogą wykonywać jedynie tzw. „prace lekkie”, czyli te które nie zagrażają w żadnym stopniu życiu, zdrowiu i rozwojowi psychofizycznemu. Osoba niepełnoletnia nie może pracować więcej niż siedem godzin na dobę.

Zbigniew Brzeziński z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach radzi poszukującym zatrudnienia na wakacje, żeby wykorzystali do tego własną sieć kontaktów. Pomocne mogą być również portale społecznościowe. Ważne, aby pamiętać o sprecyzowaniu czego konkretnie szukamy, wtedy informacja łatwiej i szybciej dotrze do właściwego odbiorcy.

W poszukiwaniu wakacyjnej pracy warto również skorzystać z pomocy oferowanej przez Młodzieżowe Biuro Pracy, które znajduje się przy ulicy Kościuszki 11 w Kielcach. Tam młodzi mogą  bezpośrednio poznać aktualne oferty pracy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution