101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Za dwa tygodnie mistrzostwa świata. Reprezentacja Polski już w Kielcach

Data publikacji: 23.07.2018 13:34
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Trening piłkarek ręcznych w Hali Legionów
Kielce. 23.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Do Kielc przyjechała reprezentacja Polski juniorek w piłce ręcznej, która będzie uczestniczyć w rozgrywanych w stolicy regionu świętokrzyskiego, młodzieżowych mistrzostwach świata do lat 18. "Biało-czerwone" zostały zakwaterowane w hotelu Binkowski, a trenować będą w Hali Legionów.

Reprezentacja Polski przyjechała do Kielc na tygodniowe zgrupowanie. W jego trakcie rozegra dwa mecze kontrolne z przygotowującą się do nowego sezonu PGNiG Superligi Koroną Handball. 29 lipca szczypiornistki rozjadą się do domów, by ponownie spotkać się w stolicy regionu 2 sierpnia. Dwa dni później w Galerii Echo odbędzie się oficjalna prezentacja "biało-czerwonej" drużyny.

- Przyjechałyśmy dosyć wcześnie, żeby poczuć się w Kielcach jak u siebie w domu. Atmosfera jest taka przyjazna, że już pierwszego dnia tak się poczułyśmy. Serdecznie za wszystko dziękujemy, bo niczego nam naprawdę nie brakuje - stwierdziła trener Agnieszka Truszyńska.

Szkoleniowiec polskiej kadry juniorek dodała, że w trakcie mistrzostw bardzo liczy na wsparcie kieleckich kibiców.

- Kielecka publiczności jest znana w całej Polsce. Widziałam kilkakrotnie jak wiele osób przychodzi do Hali Legionów. Mam nadzieję, że kibice nas nie opuszczą i będą z nami zarówno w tych dobrych jak i słabszych momentach turnieju - dodała Agnieszka Truszyńska.   

Kapitanem reprezentacji Polski jest zawodniczka Korony Handball Kielce Magda Więckowska. Zdaniem 18-letniej szczypiornistki mistrzostwa świata rozgrywane w rodzinnym mieście, to same plusy.

- Będę miała dodatkowe wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół i koleżanek. Dla drużyny też będzie to dobre, bo stworzą oni na trybunach odpowiednią atmosferę. Potrzebujemy dopingu ze strony kibiców dlatego zapraszamy na nasze mecze do Hali Legionów - powiedziała popularna "Wandzia".     

Katarzyna Telka z Urzędu Miasta zapewniła, że Kielce są już właściwie gotowe do mistrzostw świata. - Pewne kwestie, które wymagają jeszcze dopracowania będą w najbliższym czasie realizowane. Najważniejsze zadania leżące po stronie organizatora zostały już jednak dopięte na ostatni guzik. Mam tu na myśli logistykę transportową oraz przygotowanie hal treningowych i meczowych - stwierdziła Katarzyna Telka.  

W mistrzostwach świata, które rozpoczną się w Kielcach 7 sierpnia, wystąpią 24 reprezentacje narodowe. Polska zmierzy się w grupie eliminacyjnej z Niemcami, Rumunią, Brazylią, Angolą i Słowacją. Turniej będzie rozgrywany w Hali Legionów oraz hali Politechniki Świętokrzyskiej. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution