101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Więckowska: czasami trzeba krzyknąć

Data publikacji: 23.07.2018 16:22
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Trening piłkarek ręcznych w Hali Legionów. Zawodniczka Korony Handball Kielce Magda Więckowska

Trening piłkarek ręcznych w Hali Legionów. Zawodniczka Korony Handball Kielce Magda Więckowska
Kielce. 23.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Te mistrzostwa są dla nas ważne i na pewno damy z siebie wszystko - powiedziała kapitan reprezentacji Polski juniorek w piłce ręcznej Magda Więckowska. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej rozpoczęły w Kielcach ostatni etap przygotowań do młodzieżowych mistrzostw świata do lat 18, które 7 sierpnia rozpoczną się w stolicy regionu świętokrzyskiego.

- Okres przygotowawczy przepracowałyśmy bardzo solidnie. Motywowałyśmy się nawzajem, bo zmęczenie dawało się we znaki. Robiłyśmy to po to, żeby na mistrzostwach każda miała siłę grać od pierwszej do ostatniej minuty - stwierdziła 18-letnia kielczanka.

- Na poprzednich zgrupowaniach trenerka kładła nacisk na przygotowanie wytrzymałościowe. W Kielcach obciążenia będą już mniejsze. Będziemy analizowały mecze przeciwniczek i przygotowywały taktykę pod konkretnego rywala - dodała wychowanka Korony Handball Kielce.

Magda Więckowska jest kapitanem reprezentacji i z racji pełnionej funkcji ma trochę więcej obowiązków. - Muszę dawać przykład. Trenerka musi mieć we mnie wsparcie. Myślę, że jakoś sobie daję radę. Dziewczyny też mi oczywiście pomagają. Czasami trzeba jednak krzyknąć, żeby zmotywować grupę - zaznaczyła popularna "Wandzia".

W mistrzostwach świata, które rozpoczną się w Kielcach 7 sierpnia, wystąpią 24 reprezentacje narodowe. Polska zmierzy się w grupie eliminacyjnej z Niemcami, Rumunią, Brazylią, Angolą i Słowacją. Turniej będzie rozgrywany w Hali Legionów oraz hali Politechniki Świętokrzyskiej. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution