101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dojadą bezpieczniej do swoich pól. Duże środki dla małych miejscowości

Data publikacji: 24.07.2018 15:38
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marszałek województwa Adam Jarubas i wójt gminy Kije Krzysztof Słonina podpisują umowę o dofinansowaniu budowy dróg dojazdowych
Skalbmierz. 24.07.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Ponad milion 800 tysięcy złotych trafi do świętokrzyskich samorządów na modernizację 27 kilometrów dróg dojazdowych do pól. Gminy z powiatów buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego podpisały umowy na dofinansowanie poszczególnych remontów z władzami województwa na spotkaniu w Skalbmierzu.

Urząd Marszałkowski dofinansuje również w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej” 136 projektów zgłoszonych przez samych mieszkańców na realizację różnych inicjatyw lokalnych.

Do gminy Czarnocin, jak informuje wójt Maria Kasperek, trafi 36 tys. złotych. Dzięki dotacji zmodernizowany zostanie prawie 300-metrowy odcinek drogi w Mękarzowicach. - To bardzo ważna i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która umożliwi rolnikom bezpieczny dojazd do swoich pól, zważywszy, że teren w tej miejscowości jest bardzo pagórkowaty - tłumaczy Maria Kasperek. Do gminy trafi również 7,5 tysiąca złotych na zagospodarowanie terenu wokół budowanej filii biblioteki w Michałowicach.

Z kolei w gminie Nowy Korczyn za ponad 100 tysięcy złotych wyremontowany zostanie odcinek drogi w Ostrowcach. Przyznane dofinansowanie to 50 tysięcy złotych. Do gminy trafi również 16 tysięcy złotych na realizację dwóch projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Wśród nich, jak informuje wójt Paweł Zagaja, znalazła się budowa placu zabaw w Grotnikach Małych i generalny remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Żukowice. - Prace będziemy chcieli rozpocząć jeszcze w tym roku. Obie inwestycje były długo wyczekiwane przez mieszkańców - dodaje wójt Nowego Korczyna.

47 tysięcy złotych dofinansowania pozwoli natomiast na remont drogi prowadzącej do pól w miejscowości Przecławka w gminie Michałów. - Dofinansowane zostaną również dwa projekty obywatelskie - informuje wójt Mirosław Walasek. Ponad 15 tysięcy złotych pozwoli doposażyć świetlicę wiejską w Przecławce i umożliwi zakup strojów dla tamtejszego koła gospodyń wiejskich. Doposażona zostanie także remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagajowie. - To duże wsparcie. Samorządy nie mogłyby sobie pozwolić same na takie zakupy i inwestycje - podsumował wójt Mirosław Walasek.

Maksymalna wartość dofinansowania w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej” wynosiła 10 tysięcy złotych. Umowy na dofinansowanie remontów dróg i inwestycje lokalne podpisały także samorządy z powiatów jędrzejowskiego i włoszczowskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution