101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowe tereny inwestycyjne dla Suchedniowa. „To ogromna szansa na rozwój regionu”

Data publikacji: 27.07.2018 18:02
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Od lewej Krzysztof Szlęzak radny Suchedniowa Piotr Kasperek syndyk masy upadłościowej ZWK Marywil w Suchedniowie Maria Zuba parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości Mirosław Odziemczyk pełnomocnik zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Jan KamojiCzapiński  kierownik sekcji produkcyjnej w Polskiej Agencji  Inwestycji i Handlu Marcin Perz prezes SSE Starachowice

Od lewej: Krzysztof Szlęzak, radny Suchedniowa; Piotr Kasperek, syndyk masy upadłościowej ZWK Marywil w Suchedniowie; Maria Zuba, parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, Mirosław Odziemczyk, pełnomocnik zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Jan Kamoji-Czapiński, kierownik sekcji produkcyjnej w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu; Marcin Perz, prezes SSE Starachowice
Suchedniów. 27.07.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

O tereny po Zakładach Wyrobów Kamionkowych Marywil w Suchedniowie powiększy się Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach. Teren fabryki wizytowali dziś przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Zdaniem Mirosława Odziemczyka, jednym z elementów strategii zrównoważonego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego, jest wspieranie takich przedsięwzięć.

- Obecnie agencja posiada ponad 50 zagranicznych biur handlowych, które również będą zajmować się promocją tego miejsca. Pracownicy Agencji Inwestycji i Handlu będą szukać klientów, a ponadto opiszą dokładnie i przygotują ofertę dla terenu inwestycyjnego po byłej fabryce kamionek, która będzie atrakcyjna również dla inwestorów zagranicznych - dodaje.

Zdaniem ekspertów z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, teren po zakładach Marywilu może zainteresować między innymi inwestorów z branży motoryzacyjnej czy przemysłu metalowego.

Jak podkreśla Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice wsparcie merytoryczne Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z pewnością ułatwi ożywienie terenu zakładu, który od kilku lat znajduje się w stanie upadłości.

- Uważamy, że jest to jeden z najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w województwie między innymi ze względu na lokalizację i potencjał. Jednak, aby jak najszybciej rozpocząć proces inwestycyjny konieczne będzie wyburzenie części zabudowań po fabryce Marywil - powiedział.

Zdaniem prezesa SSE, koszt wyburzenia starej zabudowy zakładu wyniesie około 800 tysięcy złotych.

W poszukiwanie inwestora dla ponad 11 hektarowego gruntu fabryki zaangażowani są parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreśla Maria Zuba pozyskanie inwestora, który rozpocząłby działalność na terenach po fabryce, daje ogromne szanse na rozwój regionu.

- Tradycja przemysłowa w naszym mieście jest ogromna. Potencjał ludzki jakim dysponuje Suchedniów, jak również Skarżysko pod kontem produkcji jest bardzo duży. Dlatego te rozmowy, które prowadzimy sprzyjają aktywizacji gospodarczej i z pewnością przyczynia się do obniżenia bezrobocia w powiecie skarżyskim - dodaje.

Zakład Wyrobów Kamionkowych Marywil w Suchedniowie od 2013 roku znajduje się w upadłości likwidacyjnej. Fabryka powstała w 1925 r wówczas, z lokalnych złóż gliny rozpoczęto w Suchedniowie produkcję wyrobów ceramicznych. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution