101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Osoby z zaburzeniami psychicznymi znajdą miejsce w nowej placówce

Data publikacji: 03.08.2018 11:55
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

W tym budynku przy ul. Wiosennej 1a uruchomiony zostanie Zespół Leczenia Środowiskowego
Kielce. 02.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kolejna placówka, w której pomoc znajdą osoby z problemami psychicznymi, powstanie w Kielcach. Jesienią uruchomiony zostanie Zespół Leczenia Środowiskowego, który zajmie się terapią osób z przewlekłymi zaburzeniami.

Jak wyjaśnia Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, ideą tej placówki jest, by osoby chore jak najmniej przebywały w szpitalach psychiatrycznych, a były leczone w swoim miejscu zamieszkania.

- Działania medyczne chcemy połączyć z wszelkimi innymi, które już teraz funkcjonują i są świadczone w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Chodzi m. in. o usługi opiekuńcze, czy środowiskowe domy samopomocy – wyjaśnia Marek Scelina.

Każdy pacjent będzie miał swojego terapeutę, z którym będzie realizował indywidualny program terapeutyczny. Terapeuci współpracować będą także z rodziną pacjenta oraz innymi instytucjami i organizacjami społecznymi. Jak dodaje Marek Scelina, w placówce zatrudnieni będą m.in. lekarze psychiatrzy oraz psychologowie kliniczni.

Zespół Leczenia Środowiskowego przy ulicy Wiosennej 1a uruchomiony zostanie jesienią tego roku. W Kielcach działają już dwa takie zespoły. Znajdują się przy ulicy Kusocińskiego i Mieszka I. Według wytycznych Ministerstwa Zdrowia, w mieście o takiej wielkości jak Kielce, powinny działać cztery zespoły leczenia środowiskowego.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution