101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W szpitalu na Czarnowie przeszkolą ginekologów i położników

Data publikacji: 03.08.2018 12:05
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 200 lekarzy specjalistów w dziedzinie położnictwa i ginekologii, medyków podstawowej opieki zdrowotnej oraz położnych będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, poświęconych zdrowiu prokreacyjnemu i leczeniu niepłodności.

Jak informuje Anna Mazur - Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, pierwsze szkolenia na Czarnowie odbędą się w październiku.

- Będą dotyczyć diagnostyki, leczenia niepłodności, opieki psychologicznej oraz organizacji opieki nad parami, które potrzebują pomocy. Tematyka kursów została podzielona na różne poziomy, zależnie od wykształcenia uczestników. Odrębnie odbędą się szkolenia dla specjalistów z dziedziny ginekologii i położnictwa, lekarzy POZ i położnych. W naszym szpitalu pracuje wielu specjalistów z tej dziedziny. Kilka miesięcy temu otworzyliśmy ośrodek leczenia niepłodności. Realizujemy również ministerialny program Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce – wyjaśnia Anna Mazur - Kałuża.

Rekrutacja trwać będzie do końca września. Szkolenia dla lekarzy specjalistów odbędą się 1 i 2 października, 29 października dla położnych, a 30 października dla lekarzy POZ.

Kolejne edycje szkoleń zaplanowane są również w dwóch kolejnych latach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution