101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mapy europejskich miast w kieleckim BWA

Data publikacji: 03.08.2018 20:44
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kielce. Nowe wystawy w BWA
Kielce. 03.08.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Czterech artystów z różnych stron świata otworzyło w piątek swoje wystawy w galeriach Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wśród nich była także pochodząca ze Zwolenia Renata Jaworska, która w Galerii Górnej zaprezentowała 30 prac z cyklu „Mapy i terytoria”.

Cały projekt, liczący łącznie 40 obrazów, artystka tworzyła 2 lata. Znajdują się na nich plany kartograficzne różnych miast europejskich, które są szczególnie bliskie autorce. Renata Jaworska zaznacza, że większość prac tworzy z pamięci.

- Podczas przygotowywania się do drogi, zawsze, najpierw studiuje mapy i plany miasta, mam bardzo dobrą zdolność zapamiętywania - dodała.

Oprócz tego w Galerii Dolnej obejrzeć można prace, pochodzącego z Indii, autorstwa Siraja Saxena, który wystawę „Yellow” stworzył we współpracy z profesor nadzwyczajnym Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie Marią Polakowską-Prokopiak, wspólnie łącząc m.in. techniki malarstwa i ceramiki. Natomiast na górze, w Galerii Małej znalazły się tkaniny i batiki autorstwa Anny Popowej z Ukrainy.

Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Stanisława Zacharko-Łagowska, podkreśliła, że wszystkie ekspozycje uzupełniają się nawzajem.

- O to nam chodziło, może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale wszystkie mówią o tym, co dobre i co napełnia nas dobrymi emocjami - dodała.

Zadowoleni z wystawy byli również goście, którzy chętnie przemieszczali się pomiędzy galeriami BWA i oglądali obiekty i obraz, chętnie także rozmawiając z artystami. Zaznaczali oni, iż zaskoczyła ich nietuzinkowość prezentowanej sztuki.

Wystawy można oglądać do 31 sierpnia w przestrzeniach kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution