101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Trwa kompletowanie kadry siatkarek KSZO Ostrowiec

Data publikacji: 06.08.2018 07:24
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Emilia Oktaba
Fot. Młoda Liga Kobiet

Zarząd KSZO Ostrowiec potwierdził zakontraktowanie dziesiątej siatkarki do składu na nadchodzący sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Jest to 23-letnia środkowa bloku Emilia Oktaba.

- To bardzo perspektywiczna zawodniczka, już z pewnym doświadczeniem. Przygodę ze sportem rozpoczynała w MKS Warszawa. Później przez trzy lata uczyła się i grała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Policach. W sezonie 2016/17 występowała w drugoligowym  WTS Włocławek, a w poprzednich rozgrywkach również w II lidze, w Energetyku Poznań. – poinformował prezes ostrowieckiego klubu Mirosław Buszkiewicz.

KSZO przechodzi prawdziwą rewolucję. Z ubiegłego sezonu pozostały tylko dwie zawodniczki libero Olga Pawliukowskaja i środkowa bloku Justyna Wojtowicz. Drużynę poprowadzi nowy trener Maciej Bartodziejski, który zastąpił na tym stanowisku Adama Grabowskiego.

W kręgu zainteresowań ostrowieckiego klubu są: przyjmująca Katarzyna Bryda z niemieckiego VfB 91 Suhl, środkowe bloku Anna Lewandowska z Budowlanych Toruń i Aleksandra Trojan z Impelu Wrocław oraz doskonale znana nad Kamienną, była siatkarka KSZO, atakująca Sandra Szczygioł z Pałacu Bydgoszcz. 

Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Bartodziejskiego przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpocznie na początku września. Niewykluczone, że w sierpniu ostrowiecki zespół wyjedzie na kilkudniowy obóz integracyjny. W inauguracyjnej kolejce rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet w pierwszy weekend listopada KSZO zmierzy się na wyjeździe z Developresem Rzeszów. 

Kadra KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na sezon 2018/19 (niepełna)

rozgrywające: Anastasia Sasz,
atakujące: Anastasia Tracz, Agnieszka Wołoszyn, Anastazja Bazyk
środkowe: Justyna Wojtowicz, Emilia Oktaba, Daria Khokicz 
przyjmujące: Anna Grzechnik, Paula Słonecka
libero: Olga Pawliukowskaja

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution