101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

FESTIWAL W KIELCACH. Sławomir: Kielce pamiętam z wycieczek; moim marzeniem był występ na Kadzielni

Data publikacji: 06.08.2018 12:15
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Sławomir Paweł Zapała
Fot. archiwum prywatne

Nazywa się Sławomir Paweł Zapała, ale wszyscy kojarzą go, jako Sławomira. Aktor i piosenkarz, który także wystąpi na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach w wywiadzie dla Radia Kielce przyznał, że amfiteatr na Kadzielni poznał, jako uczeń szkoły podstawowej.

Teraz, jako Sławomir, wystąpi w tym wyjątkowym miejscu. Znany z poczucia humoru artysta dodał, że dzięki niemu Festiwal Muzyki Tanecznej już na stałe wpisze się w kalendarz ogólnopolskich imprez. Ma również kolejne marzenie: po występie w amfiteatrze na Kadzielni marzy o koncercie na stadionie Wembley. - Zanim to jednak nastąpi zaśpiewam na pewno „Miłość w Zakopanem” - dodał piosenkarz.

Sławomir Paweł ZapałaFot. archiwum prywatne

Sławomir, czyli Sławomir Paweł Zapała, w 2006 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Wystąpił w wielu filmach i serialach, takich jak m.in.: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „33 sceny z życia”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Hotel 52”, „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Blondynka”, „Ojciec Mateusz” czy „Świat według Kiepskich”. Występował w teatrach: Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz Studio. Od 2015 roku - po występach dla Polonii w Nowym Jorku - wykreował sceniczny pseudonim Sławomir. Jego utwory „Magiera”, „Ni mom hektara” i „Miłość w Zakopanem” tworzą między innymi wydany w ubiegłym roku album zatytułowany „Greatest Hits”.

Tegoroczny Festiwal Muzyki Tanecznej to kontynuacja współpracy jaką w zeszłym roku Miasto Kielce nawiązało z TVP organizując w sierpniu na Kadzielni koncert „Gwiazdy Letniego Nieba”. W tym roku TVP zaproponowało wydarzenie osadzone w ramach coraz bardziej popularnej muzyki disco i dance. Umowa o współpracy pomiędzy Miastem Kielce, a TVP została zawarta na najbliższe trzy lata. Transmisję na żywo można będzie zobaczyć w Telewizji Polskiej.

Bilety do nabycia w cenie 25 zł, 35 zł, 45 zł i 60 zł na eBilet.pl, w salonach: Empik, Media Markt, Saturn oraz u partnerów afiliacyjnych eBilet.pl i w Polskim Biurze Podróży w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 26. W dniu koncertu bilety będą dostępne również w kasie amfiteatru.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution