101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pijani kierowcy zmorą świętokrzyskich dróg

Data publikacji: 06.08.2018 11:22
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kontrola Policyjna

Kontrola Policyjna
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Plaga pijanych kierowców na drogach województwa świętokrzyskiego. W ostatni weekend policjanci zatrzymali ponad 50 osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Największym brakiem rozsądku wykazał się 30-letni rowerzysta z Masłowa, który miał w organizmie prawie 4 promile.

Rodzinne grille i spotkania z przyjaciółmi w słoneczne dni, sprawiają, że wiele osób sięga po napoje wyskokowe.

- Potem okazuje się, że trzeba wsiąść za kierownicę. To może być głównym powodem tak dużej liczby zatrzymanych kierowców – twierdzi Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

– Osoba, która prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, może zabić nie tylko siebie i osoby, które jadą razem z nią, ale także pieszych oraz rowerzystów – mówi funkcjonariusz.

Policja apeluje, aby zawsze reagować, kiedy pijana osoba chce wsiąść za kierownicę. Jeżeli jest to nasz znajomy, należy zabrać mu kluczyki do samochodu i w miarę możliwości zorganizować transport zastępczy. Natomiast jeśli nie znamy tej osoby, należy zgłosić sprawę na policję.

Damian Janus dodaje, że o każdej porze dnia, można wykonać bezpłatne badanie stanu trzeźwości w komisariacie policji.

– Oczywiście nie przyjeżdżamy swoim samochodem. Do jednostki powinno przyjść się na piechotę. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy poprosić inną trzeźwą osobę o pomoc – podkreśla Damian Janus.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia. Ponadto w przypadku spowodowania poważnego wypadku, fakt kierowania po alkoholu powoduje, że kara może zostać zaostrzona, a firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution