101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mistrzostwa świata czas zacząć [WYPOWIEDZI, TERMINARZ]

Data publikacji: 07.08.2018 06:20 / Data aktualizacji: 07.08.2018 07:31
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

04.08.2018 Kielce. Galeria Echo. Prezentacja reprezentacji Polski U18 w piłce ręcznej przed MŚ
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwie hale sportowe, cztery grupy, 24 zespoły, 92 mecze i 384 zawodniczki – taka jest krótka metryczka mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet, które dziś rozpoczną się w Kielcach. Rywalkami Polek w grupie A będą reprezentacje: Angoli, Słowacji, Rumunii, Niemiec i Austrii.

Uroczyste otwarcie młodzieżowych mistrzostw świata piłkarek ręcznych odbędzie się we wtorek o godzinie 17.45 w Hali Legionów. Bezpośrednio po nim mecz Polska - Angola. Kolejne mecze Polek rozpoczynać się będą o godzinie 18.00. W czwartek "biało-czerwone" spotkają się ze Słowaczkami, dzień później zagrają z Rumunkami, w niedzielę 12 sierpnia z Niemkami, a w poniedziałek 13 sierpnia z Austriaczkami. W turnieju wezmą udział 24 drużyny. Z każdej z czterech grup awans do 1/8 uzyskają po cztery najlepsze zespoły. Finał młodzieżowych mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18 odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia w Hali Legionów. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Kapitanem reprezentacji Polski jest kielczanka, rozgrywająca Korony Handball, Magda Więckowska.

- Uczucie jest na pewno super. To ogromne wyróżnienie dla mnie. Cały czas wspieramy się i pomagamy sobie. Tworzymy naprawdę zgraną grupę. Nie miałam jeszcze okazji być przewodniczką po Kielcach, bo najwięcej czasu spędzamy w hotelu i na treningach - powiedziała popularna „Wandzia”.

- Teraz już nie ma żartów. Musimy być skoncentrowane, bo przed nami najważniejszy turniej w naszej dotychczasowej przygodzie z piłką ręczną – powiedziała Radiu Kielce z kolei Kinga Stanisławczyk.

MAGDA WIĘCKOWSKA: TO BĘDZIE TURNIEJ WALKI

Podczas sobotniej prezentacji zawodniczki rozdały mnóstwo autografów i pozowały do wielu zdjęć z kibicami.

- Już nawet nie liczę po raz który mam długopis w ręku, ale to bardzo miłe, że kibice w Kielcach tak licznie przyszli na tę prezentację. Wierzę, że ich doping podczas meczów będzie za każdym razem dodawał nam sił. Jesteśmy dobrej i myśli i na pewno damy z siebie wszystko - podkreśliła rozgrywająca polskiej drużyny Katarzyna Cygan.

AGNIESZKA TRUSZYŃSKA: O MOTORYKĘ I TAKTYKĘ JESTEM SPOKOJNA 

- Jestem pewna, że dziewczyny są bardzo dobrze przygotowane. Natomiast troszeczkę martwi mnie ta sfera mentalna, bo one wszystkie są debiutantkami na tak dużej imprezie. A gramy przecież przed własną publicznością, więc wyzwanie jest przeogromne - powiedziała Radiu Kielce trenerka polskiej kadry Agnieszka Truszyńska.

- Zachęcam kibiców do wsparcia z trybun naszej drużyny, bo ten pierwszy mecz jest bardzo ważny – podkreśla trenerka naszej kadry.

Logo Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet do lat 18Fot. materiały prasowe

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET DO LAT 18 – TERMINARZ:

http://handballpoland2018.pl/mistrzostwa/plan-gier/

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET DO LAT 18 – SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI:

http://handballpoland2018.pl/druzyny/polska/

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET DO LAT 18 – OFICJALNA STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW:

www.handballpoland2018.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution