101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jedne z największych na świecie zawodów robotycznych we wrześniu w Starachowicach

Data publikacji: 06.08.2018 15:36 / Data aktualizacji: 06.08.2018 16:43
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja przed zawodami robotycznymi European Rover Challenge. Na zdjęciu: Marcin Perz - prezes SSE Starachowice, Krzysztof Lipiec - poseł PIS, Danuta Krępa - starosta starachowicki, Łukasz Wilczyński - organizator zawodów, Tomasz Kordeusz - p.o. dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Starachowice . 06.08.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Pojazdy z całej Europy zjadą do Starachowic w trzeci weekend września. Na przyjęcie uczestników European Rover Challenge przygotowuje się intensywnie Muzeum Przyrody i Techniki. Na terenie placówki powstaje specjalne podłoże, które ma być areną zmagań. Będzie przypominało powierzchnię „Czerwonej Planety”, ponieważ ziemia z okolic Starachowic ma czerwony kolor ze względu na zawartość żelaza i innych pierwiastków.

Starosta starachowicki Danuta Krępa podkreśla, że organizacja zawodów o randze międzynarodowej, to dobry sposób na promocję miasta i regionu. W podobnym tonie wypowiadał się poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. Przypomina, że do Starachowic przyjedzie elita z ośrodków akademickich z całego świata. Będzie to okazją do pokazania miasta i całego regionu świętokrzyskiego.

- Zawody będą okazją do pokazania polskich dokonań w dziedzinie robotyki - zaznacza główny organizator wydarzenia Łukasz Wilczyński.

W tym roku udział zapowiedziało 45 ekip, a podczas pierwszych zawodów było ich tylko 9. Wśród gości będą także przedstawiciele firm zajmujących się wdrażaniem technologii kosmicznych. Przewidziano spotkania m.in. z czynnym astronautą Timem Peakiem i Robertem Zubrinem, założycielem Towarzystwa Marsjańskiego Mars Society.

- Nowe technologie są konieczne dla rozwoju przemysłu - zaznacza prezes starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Marcin Perz.

Ten kierunek rozwoju jest szczególnie zauważalny w działalności firm starachowickich, dlatego strefa włącza się w organizację spotkania.

W programie European Rover Challenge przewidziano także możliwość samodzielnego sterowania łazikami, prezentację urządzeń wykonanych na drukarce 3D i specjalne zajęcia dla dzieci.

Zawody w Starachowicach odbędą się od 14 do 16 września.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution