101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jedne z największych na świecie zawodów robotycznych we wrześniu w Starachowicach

Data publikacji: 06.08.2018 15:36 / Data aktualizacji: 06.08.2018 16:43
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja przed zawodami robotycznymi European Rover Challenge. Na zdjęciu Marcin Perz  prezes SSE Starachowice Krzysztof Lipiec  poseł PIS Danuta Krępa  starosta starachowicki Łukasz Wilczyński  organizator zawodów Tomasz Kordeusz   p.o. dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Konferencja przed zawodami robotycznymi European Rover Challenge. Na zdjęciu: Marcin Perz - prezes SSE Starachowice, Krzysztof Lipiec - poseł PIS, Danuta Krępa - starosta starachowicki, Łukasz Wilczyński - organizator zawodów, Tomasz Kordeusz - p.o. dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Starachowice . 06.08.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Pojazdy z całej Europy zjadą do Starachowic w trzeci weekend września. Na przyjęcie uczestników European Rover Challenge przygotowuje się intensywnie Muzeum Przyrody i Techniki. Na terenie placówki powstaje specjalne podłoże, które ma być areną zmagań. Będzie przypominało powierzchnię „Czerwonej Planety”, ponieważ ziemia z okolic Starachowic ma czerwony kolor ze względu na zawartość żelaza i innych pierwiastków.

Starosta starachowicki Danuta Krępa podkreśla, że organizacja zawodów o randze międzynarodowej, to dobry sposób na promocję miasta i regionu. W podobnym tonie wypowiadał się poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. Przypomina, że do Starachowic przyjedzie elita z ośrodków akademickich z całego świata. Będzie to okazją do pokazania miasta i całego regionu świętokrzyskiego.

- Zawody będą okazją do pokazania polskich dokonań w dziedzinie robotyki - zaznacza główny organizator wydarzenia Łukasz Wilczyński.

W tym roku udział zapowiedziało 45 ekip, a podczas pierwszych zawodów było ich tylko 9. Wśród gości będą także przedstawiciele firm zajmujących się wdrażaniem technologii kosmicznych. Przewidziano spotkania m.in. z czynnym astronautą Timem Peakiem i Robertem Zubrinem, założycielem Towarzystwa Marsjańskiego Mars Society.

- Nowe technologie są konieczne dla rozwoju przemysłu - zaznacza prezes starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Marcin Perz.

Ten kierunek rozwoju jest szczególnie zauważalny w działalności firm starachowickich, dlatego strefa włącza się w organizację spotkania.

W programie European Rover Challenge przewidziano także możliwość samodzielnego sterowania łazikami, prezentację urządzeń wykonanych na drukarce 3D i specjalne zajęcia dla dzieci.

Zawody w Starachowicach odbędą się od 14 do 16 września.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution