101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Droga w Adamowie doczeka się remontu

Data publikacji: 06.08.2018 17:12
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Adamów. Fragment drogi który jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowany. Na zdjęciu Tomasz Margula  przewodniczący rady powiatu starachowickiego starosta Danuta Krępa poseł Krzysztof Lipiec i Rafał Strzelec  Zarząd Dróg Powiatowych w  Starachowicach

Adamów. Fragment drogi, który jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowany. Na zdjęciu: Tomasz Margula – przewodniczący rady powiatu starachowickiego, starosta Danuta Krępa, poseł Krzysztof Lipiec i Rafał Strzelec - Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach
Adamów. 06.08.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Jeszcze w tym roku zmodernizowany zostanie kilometrowy odcinek drogi w miejscowości Adamów. Koszt inwestycji to 800 tysięcy złotych. Współfinansuje ją w połowie powiat starachowicki oraz gmina Brody.

- Budowa jezdni wraz z chodnikami w kierunku cmentarza znacznie poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogi – informuje starosta starachowicki Danuta Krępa.

- Zarząd Dróg Powiatowych przygotował już niezbędną dokumentację realizacji tej inwestycji. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na jej wykonanie – dodała Danuta Krępa.

Adamów. Fragment drogi, który jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowanyAdamów. 06.08.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Lider świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że na tego typu inwestycje, samorządy w województwie świętokrzyskim już w tym roku otrzymały kwotę 158 mln zł. Takich pieniędzy nigdy samorządy na rozwój infrastruktury drogowej jeszcze nie otrzymały. Parlamentarzysta zapowiedział ponadto, że jesienią rozpocznie się realizacja kolejnego rządowego programu modernizacji sieci dróg lokalnych. Jak dodał, był on zapowiedziany w pakiecie tzw. piątki premiera Mateusza Morawieckiego. Do końca 2019 roku na tego typu przedsięwzięcia polski rząd wyasygnuje kwotę 5 mld złotych.

- Finansowanie będzie na bardzo korzystnych warunkach: 80 procent funduszy daje rząd, 20 procent muszą wydać samorządy – dodał Krzysztof Lipiec.

W gminie Brody w ciągu ostatnich dwóch lat wykonano inwestycje drogowe za kwotę prawie 12 mln zł. Połowa funduszy pochodziła z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution