101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dziś początek mistrzostw świata. Wiemy, kto wystąpi podczas uroczystego otwarcia

Data publikacji: 07.08.2018 08:30 / Data aktualizacji: 07.08.2018 11:58
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata; Grzegorz Budziosz, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej
07.08.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Nikogo nie zawiedziemy, zapewnimy odpowiedni poziom organizacji tej imprezy - tak o rozpoczynających się dziś w Kielcach Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 powiedział na naszej antenie Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata.

Gość Radia Kielce ma nadzieję, że o tej wielkiej imprezie, mówić będą media na całym świecie i będzie to doskonała promocja nie tylko regionu świętokrzyskiego i Kielc, ale przede wszystkim tej dyscypliny sportowej. W turnieju wezmą udział 24 drużyny, każda ekipa liczy ponad 20 osób. Prezes Kraśnicki podkreślił, że stolica województwa dysponuje odpowiednimi miejscami do rozgrywania takich spotkań. Wszystkie obiekty poddane zostały wcześniej ocenie i dokładnie przygotowane, aby spełniały kryteria do rozegrania tak ważnej imprezy.

Hala Legionów w KielcachKielce. 07.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- W hali Politechniki Świętokrzyskiej wybudowano dodatkową trybunę, natomiast najważniejszym, trwałym elementem, który powstał w Hali Legionów, jest loża prasowa, która umożliwi wysoki poziom pracy dziennikarskiej. Halami treningowymi będą obiekty MOSiR przy ulicy Krakowskiej i na Dąbrowie, a także hale kieleckich liceów imienia Józefa Piłsudskiego, Jana Śniadeckiego i Juliusza Słowackiego - mówi gość Radia Kielce.

- Dziś o godzinie 17.45 rozpocznie się uroczyste otwarcie turnieju. Próby do inauguracji imprezy trwały do ostatniej chwili - mówi Grzegorz Budziosz, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata, na co dzień prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

- Dziś jedna, wczoraj dwie próby generalne, chcemy, żeby każdy element tego widowiska został przygotowany perfekcyjnie. Wystąpią kieleccy tancerze z grupy JUMP, niespodzianką będzie skrzypaczka Agnes Violin - mówi Grzegorz Budziosz.

Logo Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet do lat 18Fot. materiały prasowe

Jako pierwsze na parkiet wyjdą dziś Niemki i Austriaczki, a także Norweżki i Chinki. Natomiast o godzinie 18.00 reprezentacja Polski zmierzy się w hali Legionów z Angolą.

Więcej na temat Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution