101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rewitalizacja centrum Włoszczowy. Szykują się duże zmiany

Data publikacji: 07.08.2018 12:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dom Kultury we Włoszczowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zagospodarowanie centrum miasta, modernizacja placu przy pływalni, domu kultury i instalacja nowych kamer to inwestycje, jakie w ciągu dwóch najbliższych zostaną zrealizowane we Włoszczowie.

Gmina na rewitalizację i modernizację miasta otrzymała ponad 15 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Jak informuje Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy, ważną inwestycją dla mieszkańców będzie zagospodarowane centrum miasta, czyli Placu Wolności w rynku.

- Teraz ten plac jest zaniedbany, nie ma nawet chodników, a alejki wykonane są z betonu. Po rewitalizacji w parku wymieniona zostanie nawierzchnia alejek i odnowiony zostanie stojący tam pomnik świętego Floriana. Ponadto wybudowana będzie fontanna, w parku pojawią się ławki, rabaty, nowe oświetlenie, kosze i stojaki na rowery - wylicza Grzegorz Dziubek.

Swoje oblicze zmieni również przestrzeń wokół pływalni. Zagospodarowanie centrum miasta, modernizacja placu przy pływalni, domu kultury i instalacja nowych kamer to inwestycje, jakie w ciągu dwóch najbliższych dwóch lat zostaną zrealizowane we Włoszczowie.

Swoje oblicze zmieni również przestrzeń wokół pływalni „Nemo”. Za basenem ma powstać plac zabaw i siłownia zewnętrzna oraz wiata z grillem.

Z rewitalizacji skorzysta także dom kultury, który przejdzie termomodernizację. Dobudowana zostanie także sala baletowa oraz mały amfiteatr ze sceną i zadaszeniem, który będzie spełniał rolę kina plenerowego. Przy placówce powstać ma również parking.

Jak dodaje Grzegorz Dziubek, kolejne zadania, które będą realizowane we Włoszczowie związane są z poprawą infrastruktury.

- Metamorfozę przejdzie ulica Wiśniowa. Kompleksowo przebudowany wraz z odwodnieniem zostanie cały odcinek drogi powiatowej, która po większych deszczach zamienia się w rzekę. Kanalizacja deszczowa powstanie także na drogach wewnętrznych sąsiedniego osiedla Brożka. Ponadto tereny na osiedlach Brożka, Broniewskiego, Armii Krajowej oraz przy ulicy Wiśniowej zostaną uporządkowane i zagospodarowane - dodaje burmistrz.

Ważną inwestycją będzie również uzupełnienie i usprawnienie systemu monitoringu w mieście. Zainstalowanych zostanie osiem kamer szybkoobrotowych oraz dziesięć kamer stałych na wszystkich rondach oraz przy głównych drogach wylotowych z miasta.

Z kolei zabytkowy budynek starej plebanii w którym obecnie znajduje się stołówka prowadzona przez Towarzystwo Pomocy imienia świętego Brata Alberta, przejdzie kapitalny remont. Dobudowane zostanie także jedno piętro, na którym powstaną pomieszczenia dla potrzeb organizacji pozarządowych oraz muzeum regionalnego, w którym eksponowana będzie sztuka sakralna oraz organizowane różne wystawy.

Nowy blask zyska też osiemdziesięcioletni budynek byłego magazynu, znajdujący się przy zbiegu ulic Wigury i Pocztowej. Pojawią się tam pomieszczenia przeznaczone do prezentacji osiągnięć lokalnych artystów, promocji wydarzeń kulturalnych, a także bawialnia dla dzieci, wyposażona w sprzęt do zabawy, przystosowany również dla osób niepełnosprawnych.

Przetargi na realizację poszczególnych zadań ogłoszone zostaną jeszcze w tym roku.

W sumie wszystkie inwestycje, które mają zostać zrealizowane do 2020 roku, kosztować będą prawie 23 mln zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution