101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Były dyrektor szkoły we Włoszczowie usłyszał wyrok

Data publikacji: 07.08.2018 13:37
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

11 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata - taki wyrok zapadł w sprawie Wiesława P., byłego dyrektora szkoły we Włoszczowie. Mężczyzna był oskarżony o doprowadzanie do czynności seksualnych dwóch nauczycielek. W przypadku jednej proceder miał trwać pięć lat, w przypadku drugiej miała być to jednorazowa sytuacja.

Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, informuje, że włoszczowski sąd uznał, iż mężczyzna jest winny popełnienia obu zarzuconych mu czynów. Wiesław P. musi zapłacić także grzywnę w wysokości 3 tysięcy złotych, zamieścić w lokalnym dzienniku przeprosiny dla nauczycielek oraz pokryć koszty sądowe. 

- Sąd zobowiązał go również do wpłaty na rzecz Caritas Diecezji Kieleckiej kwoty 5 800 tys. złotych z przeznaczeniem na pomoc ofiarom przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności - mówi Jan Klocek.

Przypomnijmy, sprawa była rozpatrywana przez włoszczowski sąd po raz drugi. Początkowo uznano, że Wiesław P. jest niewinny. Z wyrokiem nie zgodzili się prokuratura oraz pokrzywdzone, dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach.

W lipcu zeszłego roku sąd II instancji uznał, że sprawa powinna zostać ponownie rozpatrzona przez włoszczowski sąd. Wyrok jest nieprawomocny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution