101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konie z Michałowa na sprzedaż

Data publikacji: 07.08.2018 15:46
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16-letnia, siwa klacz Palanga jest faworytką tegorocznej aukcji Pride of Poland. Jej zdjęcie zdobi okładkę tegorocznego katalogu aukcyjnego
07.08.2018 / Fot. Glenn Jacobs / SK Michałów

Niedzielna aukcja "Pride of Poland" będzie najważniejszym punktem tegorocznego Święta Konia Arabskiego, które w najbliższy weekend odbędzie się w Warszawie i Janowie Podlaskim. Na prestiżową aukcję polskie stadniny wystawią 12 koni, w tym 5 klaczy Stadnina Koni Arabskich w Michałowie.

Hanna Sztuka, główny hodowca stadniny w Michałowie, informuje, że na aukcję trafi 5 michałowskich piękności. Faworytką jest 16-letnia klacz Palanga, która zdobi okładkę tegorocznego katalogu aukcyjnego.

- To wielokrotnie nagradzana zwyciężczyni wielu pokazów, czempionka Polski i Europy. To także matka przyszłej gwiazdy pokazów, dwuletniej Parantelli i córka znakomitego michałowskiego ogiera Eksterna - tłumaczy Hanna Sztuka.   

Drugą gwiazdą tegorocznej aukcji ma być klacz Parmana. Jak dodaje Hanna Sztuka, utytułowana klacz michałowskiej hodowli zostawiła już w świętokrzyskiej stadninie swoje potomstwo. Pozostałe klacze wystawione na aukcję to Wilda, wiceczempionka Polski oraz klacze Elbera i Fogita.

- Bardzo starannie dobraliśmy konie, które trafią na aukcję. Światowy rynek koni arabskich jest dzisiaj z racji na dużą podaż bardzo trudny. Nie można zatem oferować do sprzedaży dużej ilości zwierząt. My postawiliśmy na jakość. Konie z Michałowa, które trafią na Pride of Poland są absolutnie najwyższej jakości. W związku z czym liczymy na duże zainteresowanie kupców - podkreśla główny hodowca w michałowskiej stadninie.   

Dzień po aukcji Pride of Poland, 13 sierpnia, Stadnina Michałów wystawi również 5 swoich klaczy o mniejszej wartości na aukcji Summer Sale. Tu faworytką jest klacz Zazulka. Obie aukcje poprzedzi trzydniowy Czempionat Narodowy, którym w tym roku z uwagi na jubileusz stulecia niepodległości odbędzie się w Warszawie na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Impreza rozpocznie się w piątek, a zakończy w niedzielę przed południem. Stadnina z Michałowa zaprezentuje na niej 14 swoich najlepszych koni, które powalczą o prestiżowe tytuły w swoich kategoriach.

- Planując pokazanie polskich koni arabskich szerszej publiczności zapadła decyzja o jednorazowym przeniesieniu Czempionatu Narodowego do Warszawy. Mam nadzieję, że pokazy zgromadzą liczną publiczność, która będzie mogła podziwiać i będzie w stanie docenić piękno naszych koni - podsumowała Hanna Sztuka.      

Tuż przed niedzielną aukcją Pride of Poland, stadnina w Janowie Podlaskim zorganizuje dla gości dzień otwarty. Przed publicznością zaprezentuje się m. in. Szwadron Kawalerii Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Będą także pokazy Teatru Konnego i Klubu Patataj, który wystawi spektakl „Koń w orężu polskim”. O godzinie 14.00 przed janowską Stajnią Zegarową zapowiedziany jest pokaz 12 koni oferowanych podczas aukcji Pride of Poland.

Z kolei 15 sierpnia swoje stajnie dla zwiedzających otworzy stadnina w Michałowie. Jak co roku będzie można podziwiać najpiękniejsze konie na pokazie w hali głównej. W programie imprezy znalazły się również koncerty, wystawa sprzętu rolniczego i ludowego rzemiosła. Początek wydarzenia o godzinie 13.00. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution