101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trening goni trening. Wrzesień pod znakiem sparingów

Data publikacji: 08.08.2018 08:17
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Trening kieleckich siatkarzy. Sztab szkoleniowy
Kielce. 02.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kieleccy siatkarze od tygodnia pilnie trenują, przygotowując się do rozgrywek pierwszej ligi. Czasem na siłowni i pod siatką spędzają nawet pięć godzin dziennie. Jak informuje trener Mateusz Grabda nie zaplanowano wyjazdowego zgrupowania, całość przygotowań będzie odbywać się w Kielcach, skąd zespół będzie podróżował na liczne turnieje i mecze kontrolne.

- Zaczniemy już w ostatni weekend sierpnia w Krakowie, gdzie zmierzymy się z czwartym zespołem poprzedniego sezonu w I lidze miejscowym AGH. 8 i 9 września zagramy w towarzyskim turnieju w Siedlcach z gospodarzami, Ślepskiem Suwałki i wicemistrzem poprzedniego sezonu zaplecza PlusLigi Lechią Tomaszów Mazowiecki. Tydzień później wystąpimy w Memoriale imienia Zdzisława Kiczyńskiego. W Nysie naszymi rywalami będą gospodarze, UKS Mickiewicz Kluczbork oraz ponownie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Tydzień przed startem rozgrywek zagramy dwa sparingi z drugoligowym LKPS Lubin. Oba mecze odbędą się w Kielcach. Jeden z nich będzie otwarty i połączony z prezentacją nowego zespołu – poinformował trener Mateusz Grabda.

Nadal nie znamy nazwy, pod którą kielczanie będą występować w pierwszoligowych rozgrywkach.
Ta zostanie ogłoszona po podpisaniu wszystkich umów sponsorskich, najpóźniej do końca sierpnia.

Rozgrywki pierwszej ligi rozpoczną się w ostatni weekend września. Kielczanie w inauguracyjnej kolejce zmierzą się u siebie z Gwardią Wrocław.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution