101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bogdan Wenta: główna idea dla miasta? „Jest ich wiele”

Data publikacji: 08.08.2018 08:30 / Data aktualizacji: 08.08.2018 11:32
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bogdan Wenta, europoseł, kandydat na prezydenta Kielc
08.08.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Gościem Rozmowy Dnia był kandydat na prezydenta Kielc Bogdan Wenta. Czy nie boi się drastycznego spadku zarobków? Jak ocenia obecnego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego? Jaka jest główna idea dla Kielc – to tylko niektóre z pytań do kandydata.

- Jeśli to jest kwestią, czy to się opłaca, czy nie, to chyba to nie o to chodzi – odpowiadał na pytania o zdecydowaną obniżkę zarobków po ewentualnym sukcesie wyborczym.

Jako europarlamentarzysta zarabia rocznie kilkakrotnie więcej niż prezydent Kielc. Sama pensja podstawowa to ponad 420 tys. złotych, a do tego jeszcze dochodzą pieniądze za każdy dzień posiedzenia Parlamentu Europejskiego (ponad 1200 zł), diety i inne korzyści. Z oświadczenia posła wynika, że jego majątek to ponad 6 mln złotych. Tymczasem, prezydent Kielc zarabia rocznie ok. 150 tys. złotych.

Na sugestię, że kandydatowi podoba się obecne zarządzanie miastem, bo wiele z jego propozycji programowych jest realizowanych przez obecne władze, odpowiedział: - Wiele z tych rzeczy jest realizowane. Z wypowiedzi kandydata wynikało, że wszystko można zrobić inaczej, zapewne lepiej. A to co jest w programie będzie weryfikowane w spotkaniach z wyborcami.  

Wspomniał Pan o tematyce senioralnej. Wie Pan ilu mieszka seniorów w Kielcach? – zapytał dziennikarz. - No, tu już rzuca Pan pewne hasła… Mam od tego zespół ludzi, którzy tym tematem dokładnie się zajmują – odpowiadał kandydat.  

Sugeruje Pan, że obecny prezydent nie najgorzej sobie radzi? - Łatwo jest kogoś krytykować, nawet pana redaktora w pracy, dopiero jak siada się pod drugiej stronie mikrofonu i trzeba zadać pytanie pokazuje się, że to życie nie jest takie proste. To takie wyjaśnienie dlaczego tak - powiedział.

Główna idea dla Kielc sprawiła chyba największy problem Bogdanowi Wencie. - Kielce - miastem rozwoju oczywiście. To jest kwestia wielu pomysłów. W wywiadzie trudno powiedzieć…

Kandydat stwierdził, że nie można miasta ograniczać do jednej dziedziny. - Nie może to być tylko sport, czy turystyka, bo inaczej wszyscy ludzie w Kielcach musieliby, np. biegać, a to byłby nonsens. Nie da się rozwijać miasta wokół jednej idei. Trzeba na nie patrzeć szeroko wypracowując nowe programy w różnych dziedzinach, a potem decydować, które z nich chcemy konsekwentnie realizować - powiedział Bogdan Wenta.

Cała rozmowa poniżej

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution