101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Budynek ZUS przy ul. Piotrowskiej będzie jak nowy

Data publikacji: 08.08.2018 11:35
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Kielcach przy ulicy Piotrowskiej
Kielce. 08.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nawet 10 milionów złotych może kosztować remont głównej siedziby kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Charakterystyczny przeszklony budynek w centrum miasta zostanie ocieplony i przystosowany do współczesnych norm energetycznych.

Paweł Kaleta, dyrektor kieleckiego oddziału ZUS wyjaśnia, że cała zewnętrzna elewacja zostanie zdjęta i wymieniona na nową. Jednak wygląd budynku nie zmieni się. Zachowa on na obecną bryłę, kształt i charakterystyczną szklana fasadę.

- Korozja części metalowych sprawia, że konstrukcja i mocowanie szyb nie jest bezpieczne. Musimy także poprawić wydajność energetyczną. Nietypowa bryła sprawia, że zimą w niektórych pomieszczeniach było zimno.

Z kolei latem jest bardzo gorąco. Dlatego biurowiec ma zostać docieplony oraz wyposażony w nową wentylacje - wyjaśnia dyrektor Kaleta.

W ramach remontu zostaną także wykonane wewnętrzne instalacje: wodna i centralnego ogrzewania. W ciągu trzech miesięcy ma być gotowa dokumentacja projektowa budynku. Remont ma się rozpocząć i zakończyć w przyszłym roku. Niewykluczona, że przebudowa biurowca zostanie wsparta funduszami unijnymi.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution