101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Hospicjum na Czarnowie czeka na wolontariuszy

Data publikacji: 08.08.2018 11:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

09.02.2016 Kielce. Caritas kielecka przy Pl. NMP.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać w opiece nad pacjentami stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów w Kielcach. Jak informuje Anita Grzesik, koordynator wolontariatu w hospicjum, organizacja jest gotowa przeszkolić 30 osób, których pomoc bardzo przyda się placówce.

- Projekt zakłada szkolenia specjalistyczne ludzi, którzy będą opiekować się pacjentami. Do ich zadań należeć będzie m. in. karmienie chorych, ubieranie, czy rozmowa z nimi. Mogą zgłaszać się osoby już od 17 roku życia. Zaplanowaliśmy także wyjazd do hospicjum w Licheniu, gdzie nasi przyszli wolontariusze będą mogli zapoznać się z pracą i funkcjonowaniem placówki – dodaje Anita Grzesik.

Od sierpnia ubiegłego roku, w hospicjum pomaga m. in. Wiktoria Ucig. Jak mówi, jest to trudna praca, ale bardzo satysfakcjonująca.

- Dla mnie, pomoc drugiemu człowiekowi jest najważniejszą częścią życia. To taki cel, do którego dążę. Ta praca daje mi spełnienie, a także poczucie wartości. Nie pomagam w hospicjum dlatego, by czuć się lepszym człowiekiem. To hospicjum sprawiło, że wobec ogromu cierpienia i choroby, które są nieodłącznym elementem hospicjum, moje problemy są nieistotne – dodała Wiktoria Łucig.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w hospicjum na Czarnowie powinny zgłosić się do  placówki, która mieści się na ulicy Mieszka I.

Szkolenia przeprowadzone zostaną we wrześniu i w październiku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution