101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Skarżysku oddadzą 100 litrów kwi

Data publikacji: 08.08.2018 12:34
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Aleksandra Boruch
Komentarze

Podpisanie listu intencyjnego przez przedstawicieli PGE Obrót, skarżyskich policjantów i skarżyskich strażaków w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Na zdjęciu od lewej: Marcin Machowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej, Barbara Czerwińska, dyrektor skarżyskiego oddziału PGE Obrót S.A., Jerzy Stalmasiński - dyrektor RCKiK, Tomasz Śliwiński, komendant powiatowy policji w Skarżysku-Kamiennej
Kielce. 26.07.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę chcą oddać pracownicy firmy PGE w Skarżysku-Kamiennej, a także miejscowi policjanci i strażacy. W najbliższy czwartek przed siedzibą spółki energetycznej będą oddawać ten bezcenny lek.

W okresie wakacji, zapotrzebowanie na krew jest dużo większe z powodu wzmożonej liczby wypadków - podkreśla Renata Rożniatowska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

- Coraz częściej słyszymy także, że dużo więcej osób zapada na choroby nowotworowe, tymczasem latem liczba honorowych darczyńców niestety spada. Natomiast zadowalającym wynikiem byłoby przyjęcie około 150 krwiodawców dziennie - dodaje.

Niezmiennie od kilku tygodni największe zapotrzebowanie jest na grupy krwi: A Rh dodatni, A Rh ujemny oraz 0 Rh dodatni i 0 Rh ujemny.

- Zachęcamy krwiodawców, którzy mogą poświęcić około 2 godzin, aby oddawali również płytki krwi. Największe zapotrzebowanie mamy obecnie na grupy minusowe - apeluje Renata Rożniatowska.

Pan Marcin, który stara się oddawać krew regularnie zachęcał, aby przychodzić do Centrum szczególnie w okresie wakacyjnym.

- Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji tutaj przyjść serdecznie namawiam do tego, żeby przychodzili i honorowo oddawali krew - mówi.

Akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę” odbędzie się 9 sierpnia w budynku PGE przy Alei Piłsudskiego 51 w Skarżysku - Kamiennej.

7 września na pożegnanie lata Regionalne Centrum Krwiodawstwa pojawi się przy ul. Sienkiewicza. Wszyscy chętni będa mogli wziać udział w konkursach z nagrodami, a na tych którzy odważą się w tym dniu oddać krew czekają szczególne upominki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution