101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wójt Bielin: bez tych pieniędzy nie dalibyśmy rady naprawić zniszczonych dróg

Data publikacji: 08.08.2018 13:47
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bieliny. Sesja Rady Gminy. Na zdjęciu od lewej: wójt gminy Bieliny Sławomir Kopacz, Jacek Sułek z Wydziału Infrastruktury i Rozwoju ŚUW, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i Józef Gawęcki - Przewodniczący Rady Gminy Bieliny
08.08.2018 / Fot. bieliny.pl

Ponad 8 milionów złotych rządowego wsparcia na poprawę infrastruktury i jakości dróg trafiło łącznie do gminy Bieliny. Tylko w tym roku, 5 milionów złotych z programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionu, posłuży gminie, m.in. na przeprowadzenie drugiego etapu remontu drogi powiatowej w Hucie Podłysicy.

- Najważniejsza jest naprawa dróg zniszczonych po ulewnych deszczach, które w maju nawiedziły gminę – stwierdził wójt gminy Bieliny Sławomir Kopacz. Na remont dróg w miejscowościach Bieliny, Czaplów, Lechów i Huta Podłysica przekazanych zostało 649 tysięcy złotych.

Jak zaznaczył wójt, bez pomocy ze strony urzędu wojewódzkiego nie byłoby możliwe dokonanie wymaganych modernizacji. Dzięki wsparciu będzie możliwe ich wzmocnienie na wypadek przyszłych klęsk żywiołowych.

Obecna na sesji rady gminy wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek stwierdziła, że głównie dzięki rządowym programom wsparcia regionów, możliwe było przekazanie funduszy na modernizacje dróg w całym województwie. Zaznacza przy tym, że promesy kierowane są przede wszystkim do małych gmin i miejscowości, które nie posiadają odpowiednich zasobów na wypadek potrzebnych remontów.

Promesy opiewające na ponad 5 milionów złotych stanowią 80% kosztów naprawy dróg. Łącznie w gminie Bieliny, dzięki dotacjom, realizowanych jest 11 odcinków dróg. Prace naprawcze rozpoczęto w miejscowościach: Lechów Jaźwiny, Huta Stara, Huta Koszary, Czaplów i Bieliny. Remont pozostałych odcinków zapowiedziany jest do końca tego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution