101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Narcisa Lecușanu (IHF): z serca dziękuję miastu Kielce

Data publikacji: 08.08.2018 14:42
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej z prezydentem Wojciechem Lubawskim
Kielce. 08.08.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Rozgrywane w Kielcach Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet są przygotowane na najwyższym poziomie - podkreślają zgodnie przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. W środę spotkali się z prezydentem Wojciechem Lubawskim i dziennikarzami, aby ocenić imprezę.

Narcisa Lecușanu, przedstawicielka Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej IHF przyznała, że organizacja imprezy byłaby niemożliwa, gdyby nie wsparcie władz miasta.

- Muszę podkreślić, że cała infrastruktura jest bardzo dobrze przygotowana. Jesteśmy także usatysfakcjonowani tym, jakie przygotowano dla nas hotele i bazę treningową. Jest dla nas zaszczytem być tutaj - mówiła.

Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata podkreślił, że tylko Kielce spełniły wymogi organizacji Mistrzostw Świata.

- Chcieliśmy wrócić tam, gdzie piłka ręczna jest bardzo silna. Federacja stwierdziła, że tylko Kielce spełniają wszystkie kryteria, aby przygotować tak poważną imprezę - powiedział.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że to kolejne duże wydarzenie sportowe w mieście. I kolejne tak wielkiej rangi perfekcyjnie przygotowane.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom Polskiego Związku, że wywalczyły, aby te mistrzostwa odbyły się w Polsce. Cieszymy się, że dzięki naszym staraniom, udało się zorganizować turniej w Kielcach - mówił.

Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej podkreślił, że mistrzostwa, to wielki sukces Kielc.

- Cieszymy się, że nasza hala została uznana za odpowiadającą kryteriom organizatorów. Rektor stwierdził, że jest to ogromna promocja dla uczelni, która również stawia na rozwój dyscyplin sportowych.

Sławomir Szmal, wybitny sportowiec i ambasador imprezy dodał, że jest dumny, kiedy słyszy same pozytywne opinie dotyczące turnieju. Nie ma lepszej promocji miasta i dyscypliny niż organizowanie tego typu imprez.

Mistrzostwa potrwają do 19 sierpnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution