101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pątnicy modlili się w stolicy diecezji [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 08.08.2018 15:18 / Data aktualizacji: 08.08.2018 17:30
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Mieszkańcy miasta powitali uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Msza w Bazylice Katedralnej, której przewodniczy biskup kielecki Jan Piotrowski
Kielce. 08.08.2018 / Fot. Karol Wójcik / Radio Kielce

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę modlili się w Bazylice Katedralnej. Pątnicy wzięli udział w mszy świętej, której przewodniczył biskup Jan Piotrowski. Na początku homilii hierarcha zwrócił się do wiernych z pozdrowieniem.

W trakcie kazania biskup zwrócił uwagę na to, że każdy człowiek kryje w sobie wiele dobroci, która nie została jeszcze w pełni odkryta.

- Nie ma powodu, aby marnować w życiu siły na to, by naśladować lub udawać kogoś, kim się nie jest. Jesteśmy powołani, by być niepowtarzalnymi świadkami - podkreślił hierarcha.

Przed mszą świętą wierni odpoczywali na placu przy Katedrze, po 5-kilometrowej wędrówce. Wśród piechurów były Ewa i Kinga, które uważają, że pielgrzymi przed wyprawą powinni przygotować się fizycznie i psychicznie.

- Jeżeli ktoś na co dzień nie uprawia sportu i mało spaceruje, powinien ćwiczyć, aby łatwiej mu było pokonywać trasę. Inaczej mógłby mieć problem z przejściem kilku kilometrów dziennie. Z kolei ważna jest także intencja, z jaką idziemy na Jasną Górę. Nasze są różne: modlimy się o zdanie matury, ale także o nawrócenie dla taty - mówiły.

Kielce. Mieszkańcy miasta powitali uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną GóręKielce. 08.08.2018 / Fot. Karol Wójcik / Radio Kielce

Z kolei Kamil i Sławek podkreślają, że jest to wspaniałe doświadczenie.

– Modlimy się za bliskich, za zdrowie i szczęście dla nich. Dziękujemy także Matce Bożej za to, co każdego dnia otrzymujemy i doświadczamy, że możemy każdego dnia wstawać i cieszyć się życiem – mówili.

Mateusz Żelazny przypominał, że pierwszego dnia pątnicy przeszli 40 kilometrów i wszyscy odczuli zmęczenie.

- Można powiedzieć, że był to chrzest bojowy dla osób, które idą po raz pierwszy - mówi Mateusz Żelazny.

W czwartek po godzinie 6.00 pielgrzymi wyjdą z parafii, na terenach których spali, aby po kilkugodzinnej wędrówce dotrzeć do Gnieździsk. Msza święta odbędzie się o godzinie 11.00 w Piekoszowie.

Pielgrzymka dotarła do KielcKielce. 08.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Przez region świętokrzyski przeszły w środę także inne grupy. Z miejscowości Szewce, przez Piekoszów do Mieczyna szła pielgrzymka sandomierska, a z Szewnej koło Ostrowca, do Sukowa podążała pielgrzymka lubelska.

Jak informowaliśmy, wczoraj Ochotnicza Straż Pożarna z Pińczowa w związku z upałami pomagała pątnikom 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. 

Ponadto kielecka pielgrzymka została poproszona o przetestowanie specjalnej aplikacji mobilnej „Bonafide”. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Strona internetowa kieleckiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution