101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejne odcinki S7 sukcesywnie oddawane do użytku [POSTĘP PRAC]

Data publikacji: 08.08.2018 17:17
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Droga S7. Odcinek Chęciny - Jędrzejów
Chęciny. 08.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dobiegają końca prace przy budowie 25-kilometrowej obwodnicy Radomia. Jak informowaliśmy, niemal gotowy do przejęcia ruchu jest także 10- kilometrowy odcinek drogi S7, między Chęcinami a Brzegami. Dynamiczne prace są prowadzone na odcinku między Skarżyskiem Kamienną a granicą województwa.

Pogoda sprzyja budowlańcom, dlatego na ważnych fragmentach drogi ekspresowej S7 prace idą pełną parą. Małgorzata Pawelec rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w przypadku mocno opóźnionego odcinka, między Jędrzejowem a Chęcinami można mówić, że układanie ostatniej warstwy nawierzchni jest na półmetku.

Wykonawca złożył wniosek do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie fragmentu drogi między Chęcinami a miejscowością Brzegi. Ta część trasy może być przejezdna na przełomie sierpnia i września. 

W kolejnym etapie wykonawca ma zamiar oddać do ruchu kilometrowy odcinek, łączący węzeł Kielce Południe z nową drogą. Jako ostatni do ruchu udostępniony zostanie 10-kilometrowy fragment, między Brzegami a Jędrzejowem. Tam ułożono przedostatnią warstwę nawierzchni. Trwają także prace wykończeniowe przy mostach, oznakowaniu, ogrodzeniach, ekranach akustycznych oraz całej infrastrukturze towarzyszącej. Wykonawca firma Salini deklaruje, że droga będzie przejezdna do końca tego roku.

27.11.2017 Skarżysko - Kamienna. Budowa drogi S7 do granicy z województwem mazowieckimFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zgodnie z harmonogramem idą prace na siedmiokilometrowym odcinku "siódemki" między Skarżyskiem-Kamienną a granicą województwa świętokrzyskiego. Zaawansowanie inwestycji szacuje się na 20 procent. Wykonawca prowadzi intensywne prace ziemne przy nasypach i wykopach. Firma wybudowała drogę technologiczną, która będzie w przyszłości pełnić funkcję jezdni dojazdowej. Dzięki temu prace prowadzone są bez kolizji z ruchem pojazdów. Budowa tego odcinka trasy S7 ma się zakończyć w 2020 roku.

Budowa obwodnicy RadomiaRadom. 22.06.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Już w październiku ma być gotowa obwodnica Radomia. Dobiega końca układanie ostatniej warstwy nawierzchni, na całym 25-kilometrowym odcinku drogi. Wykonawca kontynuuje prace przy oznakowaniu poziomym, pionowym i pozostałej infrastrukturze. Jak dotąd do ruchu udostępniono już 3 mosty, między innymi w obrębie węzła Radom Południe.

Droga ma być przejezdna 29 października.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution