101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Polska solidarna, nie… marna [KOMENTARZE PO SONDAŻU]

Data publikacji: 08.08.2018 18:01 / Data aktualizacji: 08.08.2018 19:43
Autor: Wiktor Dziarmaga , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie prowadzi w sondażu sprawdzającym preferencje przed wyborami do sejmików województw. Wyniki badań, zleconych przez SLD publikuje portal oko.press. Wynika z nich, że w Świętokrzyskiem PiS może zdobyć 42 procent głosów. Drugą pozycję w głosowaniu zajęłoby PSL, z poparciem 17 procent wyborców. Na SLD oddałoby swój głos 15 procent, a na koalicję PO – Nowoczesna - 13 procent głosujących.

POSEŁ KRZYSZTOF LIPIEC, lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim:

Sondaże są ważne. A jeśli robią je zupełnie różne firmy i wyniki są niemal identyczne, to tym bardziej warto się nad nimi zastanowić. Oczywiście bardzo się cieszę i dziękuję respondentom, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje w nich potężną przewagę nad rywalami. To tylko potwierdza fakt, że społeczeństwo regionu świętokrzyskiego ma już dość nieudolnych rządów Polskiego Stronnictwa Ludowego. A jednocześnie ludzie potrafią ocenić, że Prawo i Sprawiedliwość nie rzuca słów na wiatr, tylko realnie pomaga Polakom. Mieszkańcy rozumieją i za to im jeszcze raz serdecznie dziękuję, że nadchodzące wybory samorządowe to szansa, żeby wygrała Polska solidarna, która pozwala swoim obywatelom korzystać ze wspólnego dorobku, a nie Polska marna - PSL-u i ich towarzyszy, w której z dorobku wszystkich korzystają tylko nieliczni.

POSEŁ ANNA KRUPKA, pełnomocnik świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości ds. wyborów samorządowych:

Pozostało sporo czasu do wyborów samorządowych. Większość Polaków obecnie zapewne wypoczywa i to ich teraz zajmuje, a nie polityka. Cieszę się, że tak wiele rodzin po raz kolejny może pozwolić sobie na wakacje dzięki programowi 500 +. My jako Prawo i Sprawiedliwość ciężko pracujemy i przedstawiamy nasze propozycje na wybory samorządowe. Wyjaśniamy i przekonujemy wyborców do naszego programu. Oczywiście chcemy wygrać te wybory. Sondaże dają jakiś obraz sytuacji, ale nie należy się do nich zbytnio przywiązywać. Pamiętajmy o tym, że decydujący głos mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej będą mieli podczas wyborów samorządowych.

MARSZAŁEK ADAM JARUBAS, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego:

Przed wyborami w 2014 r. PiS też zdecydowanie prowadził po to, aby na koniec przegrać. Nie mają dobrych, sprawdzonych samorządowców, których reputacja decyduje o ostatecznym wyniku wyborów. PSL nie ma z tym problemu i będziemy walczyć.

POSEŁ MARZENA OKŁA-DREWNOWICZ, Platforma Obywatelska:

Mówiąc szczerze, w sierpniu trudno ocenić ten sondaż w sposób aktualny, ponieważ został on przeprowadzony jeszcze pod koniec kwietnia, czyli ponad trzy miesiące temu. Do tego czasu te informacje mogły się diametralnie zmienić.

Dzisiaj trudno mówić o tym, na ile ten sondaż zostanie potwierdzony w wyborach. Moim zdaniem Koalicja Obywatelska, którą założyliśmy po stronie zjednoczonej opozycji, dopiero od kilku miesięcy nabiera tempa. Dlatego byłabym dość powściągliwa w przypadku dzisiejszego faworyta sondażu. Myślę że przy urnie wyborczej, ten i następne sondaże będą ostatecznie zweryfikowane.

MAGDALENA FOGIEL-LITWINEK, prezes stowarzyszenia Kukiz’15 Świętokrzyskie:

Sondaż jest zamówiony na zlecenie SLD, dlatego uważam go za niewiarygodny. Piętnastoprocentowe poparcie, które uzyskuje w nim Sojusz Lewicy Demokratycznej nie jest możliwy, dla partii, której nawet nie ma w obecnej kadencji parlamentu. Myślę, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego nie zagłosują na partię, która otworzy szeroko drzwi dla nielegalnych imigrantów przybywających do Europy. Uważam, że ten sondaż jest zmanipulowany.

HENRYK MILCARZ, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego z listy komitetu SLD Lewica Razem:

Wyniku sondażu są dla mnie miłą i budującą informacją. Z całą pewnością musimy jeszcze z większą siłą i pokorą kontaktować się z ludźmi. Taki wynik zobowiązuje. Ostatnio nasza partia miała poważne kłopoty. Byliśmy pod progiem wyborczym. Teraz musimy odpowiedzieć jeszcze cięższą pracą, dobrym programem oraz odpowiednimi kandydatami. Wszystko po to, by ludzie, którzy pokładają nadzieje w Lewicy, nie byli zawiedzeni. Na takie sondaże na pewno ma wpływ to, że bardzo dużo ludzi w Polsce ma już dość ciągłych wojen politycznych i oczekuje normalności. To gwarantuje SLD.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution