Data publikacji: 09.08.2018 06:00 / Data aktualizacji: 09.08.2018 20:55
Autor: Jakub Rożek , Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Komentarze

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18. Mecz Polska - Słowacja
Kielce. 09.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu odniosła drugie zwycięstwo podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej w Hali Legionów pokonały Słowację 29:26 (13:13).

Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski zdobyły Magda Więckowska – 10 i Julia Pitras – 4. Najskuteczniejsza w zespole Słowacji była zdobywczyni 8 bramek Zuzanna Trepacova. Obie te zawodniczki zostały wybrane MVP w swoich zespołach.

- Jak powiedziała trenerka szczęście dopisuje lepszym i w kilku przypadkach pomogło również mnie. Wiedziałyśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie. Słowaczki po minimalnej porażce z Rumunią musiały postawić wszystko na jedną kartę. Wielokrotnie grałyśmy z tym zespołem i wyniki były różne, ale w najważniejszym meczu to my okazałyśmy się lepsze - powiedziała rozgrywająca reprezentacji, kielczanka Magda Więckowska.

- Trochę przespaliśmy pierwszą połowę. Nie wiem, czy ten dzień odpoczynku na to wpłynął, ale dziewczyny na szczęście nie załamały się i w drugiej połowie pewnie kroczyły do zwycięstwa – powiedziała trenerka „biało–czerwonych” Agnieszka Truszyńska.

„Biało–czerwone” spotkanie rozpoczęły bardzo dobrze. Grały agresywnie w obronie, a także konsekwentnie w ataku i doprowadzały do czystych sytuacji rzutowych. Po bramkach m. in. kielczanki Magdy Więckowskiej Polki w 8 minucie prowadziły 6:4 i  w tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec Słowacji Rasmus Poulsen.

Przerwa podziała mobilizująco na gości i w 13 minucie było już 7:8. W tym czasie podopieczne Agnieszki Truszyńskiej zaczęły popełniać proste błędy, a w stuprocentowych sytuacjach rzuty broniła bramkarka Słowacji lub piłka nie znajdowała drogi do siatki. Nasze południowe sąsiadki w 20 minucie prowadziły 3 golami, ale na szczęście ciężar gry na swoje barki wzięła Magda Więckowska, dzięki której celnym rzutom przewaga została zniwelowana do zera. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Od początku drugiej odsłony „biało–czerwone” narzuciły swój agresywny styl gry. Pod własną bramką Polki na niewiele pozwalały przeciwnikowi. Świetnie w bramce spisywała się Barbara Zima, która swoimi interwencjami dodawała sił koleżankom w polu. W ataku, bardzo dobrze wyglądała współpraca rozgrywających z obrotową i skrzydłowymi, dzięki czemu zrobiło się więcej miejsca dla drugiej linii. Świetnie wykorzystywały to Więckowska i Sobecka, które bombardowały bramkę Słowacji. Lekką zadyszkę reprezentacja Polski miała między 44, a 50 minutą, kiedy to Słowaczki rzuciły 3 bramki z rzędu i było 22:20, ale podopieczne Agnieszki Truszyńskiej poukładały grę i wygrały 29:26.

W piątek o godzinie 18.00 Polska zagra w Hali Legionów z Rumunią. Do tej pory obydwa zespoły odniosły po dwa zwycięstwa. „Biało–czerwone” wygrały z Angolą 26:19 i ze Słowacją 29:26, natomiast Rumunki zwyciężyły Słowaczki 22:21 i rozgromiły Austrię 37:19.

SŁOWACJA – POLSKA 26:29 (13:13)

Polska: Wdowiak, Zima 1, Chodakowska – Olek 3, Cygan 3, Stanisławczyk, Sobecka 3, Więckowska 10, Zagrajek, Haric, Szczepanik 3, Dworniczuk, Bury, Borowska, Pietras 4, Kowalik 2

Słowacja: Chudovska, Opatova, Olahova – Trepacova 8, Marcincakova, Beluskova, Pastorekova 6, Meszaros 4, Ratvajska, Chovanova, Holincova, Kakascikova 3, Kosova 2, Michalkova 2, Galkova 1, Manczal