101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Caritas wybuduje świetlicę w Śladkowie

Data publikacji: 09.08.2018 09:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W Śladkowie Dużym, w gminie Chmielnik, powstanie świetlica środowiskowa. To placówka, w której dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, z pomocą wychowawcy odrabiać lekcje, czy korzystać ze wsparcia o charakterze profilaktycznym.

Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, dziś organizacja podpisała z wykonawcą umowę na realizację tej inwestycji.

- Świetlica będzie udostępniona także dla osób pełnoletnich, w tym seniorów. Dla wielu z nich to będzie jedyne miejsce, gdzie będą mogli się spotkać, porozmawiać, zintegrować z innymi mieszkańcami gminy. Docierały do nas sygnały, że społeczność Śladkowa już od dawna chciała, by na jej terenie powstała tego typu placówka, dlatego cieszymy się, że dziś podpisaliśmy umowę z wykonawcą - mówi ksiądz Krzysztof Banasik.

Jak dodaje, teren na którym powstanie budynek, jest własnością gminy Chmielnik, która użyczyła go kieleckiej Caritas.

- Dzięki temu plac budowy będziemy mogli przekazać wykonawcy. Na działce powstanie wolnostojący parterowy budynek, w którym znajdowała się będzie duża sala, ale także kilka mniejszych. Chcemy, by placówka była wyposażona w odpowiedni sprzęt, m.in. w komputery. Na ten cel nie mamy jeszcze pieniędzy, ale mamy nadzieję, że uda się je znaleźć. Natomiast budowa świetlicy ma się zakończyć do końca 2019 roku - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik.

Inwestycja w Śladkowie Dużym kosztować będzie 700 tysięcy złotych. Gmina Chmielnik przekazała na ten cel 400 tysięcy złotych. Pozostała kwota pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution