101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nielegalny salon gier hazardowych w Busku zamknięty

Data publikacji: 09.08.2018 10:46
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Busko-Zdrój. Policjanci i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadzili do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych
Busko-Zdrój / Fot. świętokrzyska policja

Buscy policjanci oraz funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadzili do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych, który funkcjonował w gminie Busko-Zdrój.

Odkryli dwa automaty o wartości ponad 5 tysięcy złotych, znajdujące się w wolnostojącym kontenerze - poinformował Artur Majchrzak z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Na miejscu potwierdzono, że są to maszyny działające niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych. Urządzenia wraz z pieniędzmi zabezpieczyli funkcjonariusze celni z Kielc, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i grzywna do 100 tysięcy złotych za każde urządzenie. Może ją zapłacić nie tylko osoba wystawiająca maszynę, ale także właściciel lokalu, w którym znajduje się automat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution