101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pielgrzymują bez marszu

Data publikacji: 09.08.2018 11:33
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Aleksandra Boruch
Komentarze

Kielce. Mieszkańcy miasta powitali uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę
Kielce. 08.08.2018 / Fot. Karol Wójcik / Radio Kielce

Ponad tysiąc pątników pokonuje kolejne kilometry w 37. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli wyruszyć w drogę, towarzyszą im w modlitwie. Duchowi pielgrzymi, przez cały czas trwania wędrówki spotykają się każdego wieczoru w swoich parafiach, podczas Apeli Jasnogórskich.

Ks. Henryk Makuła, proboszcz parafii w Małogoszczu podkreśla, że ta forma pielgrzymowania jest równie ważna, jak sam marsz.

- Chodzi o to, żeby swoją codzienność, pracę, wysiłki, ofiary ponoszone w ciągu dnia i modlitwy łączyli z trudem pielgrzymowania tych, którzy są na szlaku. Nie każdy może przychodzić, nawet na te wieczorne spotkania np. z powodów zdrowotnych. Nie znaczy to jednak, że nie podejmuje trudu pielgrzymowania, chociażby poprzez ofiarowanie swojego cierpienia w intencjach pielgrzymów, czy w łączności z nimi – dodaje proboszcz.

Pan Andrzej, jeden z duchowych pielgrzymów mówi, że taka forma łączności jest niezwykle ważna, żeby tym, którzy modlą się na szlaku i niosą także nasze intencje, szło się lżej. Sam pielgrzymuje z prośbą o przyszłe zbawienie dla siebie i swojej rodziny.

- Tych intencji jest wiele, ale ja pielgrzymuję w takiej, aby przed imieniem i nazwiskiem moich dzieci było napisane święty. Do tego wszyscy dążymy - dodaje.

Do grupy duchowej można się zapisać, wypełniając formularz w swoich parafiach. Chętne osoby otrzymają legitymację i folder, a treści tam zawarte mają pomóc podczas codziennych rozważań.

Grupa duchowa stanowi dodatkową, 14 grupę pielgrzymkową. Posiada swojego przewodnika, księdza Marka Bladego, który pielgrzymuje z pątnikami niosąc do Matki Bożej intencje duchowych uczestników. Patronem grupy jest św. Jan Paweł II.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution