101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znaleźli dopalacze na przystanku. Trafili do szpitala

Data publikacji: 09.08.2018 14:01
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dopalacze znalezione przy 16-latkach z Pińczowa
Fot. Świętokrzyska Policja / Radio Kielce

Pińczowscy kryminalni prawdopodobnie uratowali życie dwóch 16-latków, którzy zatruli się dopalaczami. Chłopcom nie grozi już niebezpieczeństwo, ale przebywają w szpitalu na obserwacji.

Policjanci dostali sygnał od 71-letniego mieszkańca miasta, że w pobliżu prywatnych garaży przebywa dwóch nastolatków, którzy dziwnie się zachowują. Mężczyzna twierdził, że chłopcy prawdopodobnie są pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi stwierdzili, że nieletni ulegli zatruciem tzw. dopalaczami. Ich podejrzenia potwierdziło sprawdzenie odzieży. U jednego z chłopaków znaleźli susz roślinny. Ponieważ nastolatkowie tracili kontakt z rzeczywistością, natychmiast na miejsce wezwano służby medyczne. Ratownicy zdecydowali o przewiezieniu ich na oddział dziecięcy szpitala w Busku-Zdroju, gdzie pozostają na obserwacji.

Ustalono, że chłopcy to 16-letni rówieśnicy z gminy Pińczów. Jak sami twierdzili, nieznaną sobie substancję znaleźli na przystanku PKS w Pińczowie. Kierowani ciekawością postanowili ją wypalić. Policjanci poddadzą substancje szczegółowym badaniom.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution