101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co "zielone", nie może być "czerwone". Koniec klubu SLD

Data publikacji: 09.08.2018 14:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Adamczyk - kielecki radny, prezes Stowarzyszenia Czas na Kielce, były członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Kielce. 09.08.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Krzysztof Adamczyk został usunięty z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kieleckiej Radzie Miasta. Tym samym, klub tej partii przestał istnieć. Zgodnie z przepisami klub radnych musi mieć przynajmniej trzech członków, tymczasem SLD ma tylko dwoje radnych.

Krzysztof Adamczyk został usunięty, ponieważ pochwalił się poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta Kielc. Był on członkiem SLD, ale wystąpił z niego w 2016 roku. Wciąż jednak wchodził w skład klubu radnych tej partii.

Marcin Chłodnicki, przewodniczący miejskich struktur SLD, twierdzi, że jego ugrupowanie nie toleruje, jak to określił, turystyki politycznej i hipokryzji. Stąd decyzja o usunięciu Adamczyka z klubu.

- Nie można być w klubie radnych SLD i jednocześnie być kandydatem PSL na urząd prezydenta. Nawet w polityce jest potrzebna uczciwość - dodaje szef lewicy w Kielcach.

Marcin Chłodnicki, przewodniczący miejskich struktur SLD oraz działaczka lewicowa Małgorzata MareninKielce. 09.08.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W oświadczeniu, które wydał zarząd kieleckich struktur SLD, napisano, że ugrupowanie jest konsekwentne w swoim działaniu, czego przykładem może być wcześniejsze usunięcie z klubu radnego Jana Gierady. „Liczyliśmy, że podejmując swoją decyzje Krzysztof Adamczyk zachowa się przyzwoicie i odejdzie z własnej inicjatywy. Niestety tak się nie stało” - głosi oświadczenie.

Cztery lata temu, w wyborach do rady miasta w Kielcach, SLD zdobyło cztery mandaty. Obecnie ugrupowanie ma dwóch przedstawicieli w radzie - Joannę Grzelę i Marcina Chłodnickiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution