101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żołnierze i STAR-y na Rynku. Stacja wakacje w Starachowicach

Data publikacji: 09.08.2018 15:05
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Audycja "Stacja wakacje" była dzisiaj nadawana ze Starachowic
Starachowice. 09.08.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

„Stacja wakacje” zakotwiczyła dziś w Starachowicach. Na Rynku można było poznać pracę policjantów, wojskowych, zobaczyć pojazdy STAR produkowane w mieście i pograć w kółko i krzyżyk.

Starachowice zapisały istotną kartę w dziejach polskich militariów. Do dziś w wojsku używane są samochody marki STAR. I choć się ich już nie produkuje to wciąż wymagają remontów i konserwacji. Tym właśnie zajmuje się firma Autobox, działająca w Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Właśnie jej ciężarówki, pracujące dla wojska, można było obejrzeć w ich mateczniku - Starachowicach.

Szeregowy Jakub Rychlak z Wojsk Obrony Terytorialnej prezentował uzbrojenie swojej jednostki, można było także poznać menu terytorialsów. Specjalnie przetworzona żywność budziła zainteresowanie wśród odwiedzających. Starachowiczanie chętnie oglądali współczesne osiągnięcia przemysłu militarnego. Mężczyźni wspominali czas swojej służby zasadniczej wojskowej, a dzieci poznawały prace służb mundurowych.

W oprawie artystycznej wystąpił zespól „Mali Wojacy” ze Stykowa. Pięciu chłopców, pod opieką nauczycielki muzyki Justyny Śpiewak, od kilku lat doskonali się w repertuarze wojskowym i patriotycznym. Występują w mundurach, noszą zielone berety z orzełkiem. Jak mówią, wojsko lub policja może stać się ich życiowym wyborem.

Zespół powstał na potrzeby szkolnych uroczystości, ale szybko wyszedł poza mury placówki. „Mali Wojacy” występowali już na Zamku Królewskim w Warszawie, a 11 listopada zaśpiewają podczas uroczystości w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution