101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oferty na S74 za drogie. Co dalej z „ekspresówką” w kierunku Łodzi?

Data publikacji: 09.08.2018 16:06
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

12 firm zgłosiło się do przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-74 od granicy z województwem łódzkim do Mniowa. Niestety wszystkie oferty okazały się droższe, niż zakładali drogowcy.

Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na przygotowanie koncepcji, drogowcy chcieli przeznaczyć 4 miliony złotych, tymczasem najtańsza oferta opiewa na 4 miliony 800 tysięcy złotych, a najdroższa na ponad 11 milionów zł.

Teraz urzędnicy przeanalizują propozycje. Niewykluczone, że będą szukać dodatkowych środków, by móc wybrać jedną z nich. W przeciwnym razie konieczne będzie ponowne rozpisanie przetargu.  

To kolejny przypadek, kiedy przygotowania do budowy drogi są spowalniane przez zbyt wysokie ceny. Tymczasem ekspresowa „74” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie.  Ma połączyć nasze województwo z węzłami autostradowymi A1 i A2. Budowy oczekują także mieszkańcy, którym coraz bardziej doskwiera wzmożony ruch na trasie. Tak jest między innymi w Mniowie, przez który dziennie przejeżdża około 12 tys. samochodów. Mieszkańcy w rozmowie z reporterem Radia Kielce podkreślają, że najbardziej uciążliwy jest ruch samochodów ciężarowych, powodujący duży hałas oraz korki, które tworzą się w miejscowości, szczególnie w weekendy i w godzinach szczytu.

Tymczasem kolejny fragment drogi ekspresowej S74 zyskał już decyzję środowiskową. Chodzi o 16-kilometrowy odcinek od Mniowa do Kielc. Oba fragmenty trasy od granicy województwa łódzkiego do Kielc mają być gotowe do 2025 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution