101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Lubawski: Kielce kojarzone będą z ważnymi wydarzeniami kulturalnymi

Data publikacji: 10.08.2018 08:11
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc
Kielce. 10.08.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Odbywające się w Kielcach Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, to nie tylko ogromna promocja dla miasta, ale też wielkie przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Tym bardziej cieszy nas wysoka ocena mistrzostw, dokonana przez przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej – stwierdził na antenie Radia Kielce prezydent Kielc. Wojciech Lubawski dodał, że stolica regionu ma wystarczająco dużo obiektów sportowych i hotelowych, by zaspokoić potrzeby uczestników rozgrywek.

Gość Radia Kielce powiedział, że rozbudowana infrastruktura wiąże się przede wszystkim z rozwojem Targów Kielce i coraz większą liczbą imprez wystawienniczych na europejską skalę. Wzrasta również liczba organizowanych w stolicy regionu znaczących wydarzeń kulturalnych.

- To dobry kierunek rozwoju miasta - zaznaczył Wojciech Lubawski.

- Kielce w dużej mierze objęte są ochroną przyrodniczą ze względu na rezerwaty geologiczne i parki krajobrazowe. My chronimy te miejsca, propagując ich walory, by zachowały się dla kolejnych pokoleń. W związku z tym przyszłość miasta będziemy budować w oparciu o usługi, także hotelowe, albo o wysokie technologie. Tutaj wielkie fabryki raczej nie powstaną – dodał.

- Miasto kojarzone jest z trzema ważnymi wydarzeniami kulturalnymi – zaznaczył Wojciech Lubawski. - Przede wszystkim Festiwalem Hammonda, który podkreśla to, że mamy jedyne na świecie muzeum kultowych organów, skonstruowanych przez amerykańskiego zegarmistrza Laurensa Hammonda. „Kielce ROCKują”, festiwal, na którym występują ważni wykonawcy z Polski i zagranicy. Rozpoczynamy też Festiwal Piosenki Tanecznej organizowany wspólnie z Telewizją Polską. Wierzę, że będzie to cykliczna impreza - stwierdził.

Do tej pory największe wydarzenia kulturalne, które przyciągały do Kielc rzesze fanów, to Europeada, czyli Igrzyska Polonijne, a także młodzieżowe Euro w piłce nożnej.

Prezydent Lubawski stwierdził, że obiektem, który stał się wizytówką miasta, ze względu na piękne położenie, akustykę i chętnie organizowane na nim koncerty stał się Amfiteatr Kadzielnia. Sztandarową imprezą, kojarzoną z tym miejscem jest organizowany od 50 lat Festiwal Harcerski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution