101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy dyrektor szpitala we Włoszczowie

Data publikacji: 10.08.2018 15:44
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Sławomir Sobański
Fot. goldenline.pl

Sławomir Sobański będzie pełnił obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Z funkcji szefa tej lecznicy, pod koniec lipca zrezygnował Adrian Bochnia.

Jak informowaliśmy, Szpital Powiatowy we Włoszczowie jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Zadłużenie lecznicy sięga około 30 mln zł, a dług wymagalny, czyli takie którego termin spłaty już minął wynosi 14 mln zł.

Dyrektor Adrian Bochnia podał się do dymisji, ponieważ władze powiatu nie reagowały na jego apele o zajęcie się sytuacją w lecznicy. Sugerował staroście, żeby powiat poręczył kredyt w wysokości 14 milionów złotych, na co władze powiatu nie chciały przystać.

Jerzy Suliga, starosta włoszczowski przypomina, że Sławomir Sobański kierował już miejscowym szpitalem, gdy z tego stanowiska odwołana została Joanna Ochał.

- Rozmawiałem z wieloma osobami z naszego szpitala. Trudno było kogokolwiek namówić do pełnienia obowiązków dyrektora lecznicy w tym trudnym czasie. Ostatecznie pan Sobański przyjął naszą propozycję i będzie ją sprawował do końca sierpnia – mówi Jerzy Suliga.

Sławomir Sobański jest kierownikiem wydziału kadr we włoszczowskim szpitalu. Od stycznia do kwietnia tego roku kierował lecznicą.

Jerzy Suliga dodaje, że w najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na szefa Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Wczoraj, podczas nadzwyczajnej sesji włoszczowscy radni zdecydowali o poręczeniu lecznicy kredytu w wysokości 5 mln zł. Natomiast w poniedziałek zarząd powiatu włoszczowskiego planuje spotkać się z wójtami poszczególnych gmin i poprosić ich o poręczenie kolejnego kredytu dla szpitala.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution